Javier Solana és Colin Powell meghívásával bebizonyosodott, hogy a magyar külpolitika nem egyoldalúan Amerika-barát – jelentette ki tegnap Kovács László. A külügyminiszter a nagyköveti konferenciát lezáró beszédében arról is szólt, hogy hazánk kettős kötődésű ország – tagja az Európai Uniónak, de az Egyesült Államok is stratégiai szövetségese.
A határon túli magyarság autonómiaigényével kapcsolatban leszögezte, hogy veszélyes ábránd azt hinni, hogy az unió segédkezik annak erőszakos kikényszerítésében. Hogyan is lehetne azt hinni, hogy egy 8–10 százalékos magyar kisebbség bármit is ki tudna kényszeríteni a többség ellenében? – tette fel a kérdést a külügyminiszter. Megoldásként azt javasolta, hogy a határon túli magyarság ne a magyar, hanem az uniós állampolgárság megszerzéséért folyamodjon. Kovács László megismételte a „demokráciaintézmény” felállítására tett javaslatát, mint mondta, ehhez segítséget kér Joschka Fischer német külügyminisztertől.
Szólt arról is, hogy a Külügyminisztériumban elvégezték a szükséges személyi változtatásokat. Kovács László szerint kisebb létszámmal is el lehet a szükséges munkát végezni, példaként azt említette, hogy bizonyos területeken tizenkét ember helyett akár kettő is elegendő.

Elkezdődött az ÁGOTA Országos Gyermekvédelmi Szabadegyetem és Konferencia