Karadzsics letartóztatása már csak politikai döntés kérdése – állítja a jól értesültnek tartott szarajevói Dnevni avaz bosnyák napilap. Információinak forrását nem árulva el közli, hogy már tudják a hágai körözött tartózkodási helyét, ám nem vonulnak ki elfogására, hanem tárgyalnak átadásáról. A lapinformációnak nem tulajdonítottak volna nagyobb jelentőséget, ha közzétételével egyidejűleg nem jelentette volna ki Carla del Ponte hágai főügyész, hogy napokon belül letartóztatják a háborús bűncselekményekkel vádolt Karadzsicsot, s ha Prvoszlav Davinics szerb-montenegrói védelmi miniszter egyik nyilatkozatában nem „következtetett” volna arra, hogy a boszniai szerbek volt vezetőjét tulajdonképpen már őrizetbe vették, csak az a kérdés, hogy mikor állnak ezzel a nyilvánosság elé. „Erről nem mondhatok többet” – tette hozzá. Dragan Csavics, a boszniai Szerb Köztársaság elnöke pedig – nem törődve azzal, hogy nem arat elismerést kijelentésével – azt találta mondani, hogy nagy megkönynyebbülés lesz Szerbia-Montenegró és a boszniai Szerb Köztársaság számára, ha Karadzsics és Mladics megjelenik a hágai törvényszék előtt. Kétségkívül hozzájárulna a politikai feszültségek csökkentéséhez, s Bosznia is, Szerbia is megszabadulna a mind elviselhetetlenebb tehertől, a mind erőteljesebb nemzetközi nyomástól. Szerdán éppen Marc Grossman politikai ügyekért felelős amerikai államtitkár figyelmeztette Belgrádot.
Szerbiában a négy tábornok kiszolgáltatása körüli viták tovább komplikálják a politikai helyzetet. A sajtó egymásnak ellentmondó információkat közöl. Egyik szerint nemzetközi jóváhagyással a főtisztek felett Szerbiában ítélkezhetnek, ha Mladicsot Scheveningenbe szállítják, másik szerint a hatalmak is elfogadják, hogy kiszolgáltatásukat a helyhatósági választások utánra halasszák (ezt mondták az elnökválasztások előtt is). Arról is írnak, hogy az egyik tábornok már nincs is az országban, hanem „valahol Oroszországban”, s azt is tagadják, hogy tudnak Mladics hollétéről.
Mirko Norac nyugalmazott horvát tábornok csütörtökön Rijekából Amszterdam érintésével Hágába utazott, s délután megjelent bírái előtt. A szerb civilek felett 1993-ban elkövetett háborús bűncselekményekkel vádolják.
Szerbia európaibb fele irigykedve figyeli a gyors horvát felzárkózást az EU-ba és azt, hogy Zágrábnak volt ereje megoldani a „hágai kérdést”.

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni