Egészségügyi megfigyelés alá helyeztek a hatóságok harminchét, madárinfluenzával fertőzött szárnyassal kapcsolatba került embert Kínában. Az orvosok egyelőre nem sokat tehetnek: elkülönítették őket, és valamennyiük hőmérsékletét naponta mérik, eddig egyikőjük sem bizonyult betegnek. A kommunista ország hatóságai négy hónappal ezelőtt jelentették, hogy felszámolták a madárinfluenza-járványt, ám a hét elején egy baromfifarmon újból kimutatták a betegséget.
Az Anhuj tartományban regisztrált újabb fertőzéseket kínai hivatalos források elszigetelt esetnek minősítették, amelynek okozói – véleményük szerint – gyaníthatóan vízi- vagy költöző madarak – tudta meg az MTI. A farm három kilométeres körzetében 30 ezer szárnyast öltek le, öt kilométeres körzetében pedig minden baromfit beoltottak. Hongkong és Peking felfüggesztette az Anhujból származó szárnyasok felvásárlását.
A Hongkongi Egyetem szakemberei időközben arra figyelmeztettek, hogy a kór által leginkább sújtott ázsiai országok kormányai közül néhányan nem tesznek eleget a ma is komoly veszélyt jelentő betegség ellen – írta a Planet Ark. A bejelentés azért is volt meglepő, mert az érintett országok az év elején sorra bejelentették, hogy megfékezték a betegség terjedését. A kutatók ezzel szemben arra figyelmeztettek, hogy a madárinfluenza hosszú évekig a térségben marad, még akkor is, ha nem tombol nagyobb járvány. A szakemberek úgy vélik, éveken belül újabb, sok életet követelő járvány törhet ki. A kór az év elején 24 áldozatot szedett Ázsiában.
Mint arról beszámoltunk, a napokban a madárinfluenza legveszélyesebb H5N1 vírusát mutatták ki két thaiföldi farmon, Vietnamban pedig az egészségügyi hatóságok intézkedésére 20 ezer fertőzésgyanús csirkét vágtak le, míg a környéken több mint 100 ezer további példányt oltottak be, tartva a járvány második nagy hullámától. Az ENSZ illetékesei szerint járványról nincs szó, csak véletlen egybeesésekről.

Ez nem ellenzék, hanem vírus, amit le kell gyűrni