Százmilliárd forint nagyságrendű bevételt vár a kormány a Richter 25 százalék plusz egy szavazatnyi részvényének értékesítéséből – mondta tegnap Kiss Péter kancelláriaminiszter. Közölte, hogy az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. július 1-jei igazgatósági ülésén döntés született arról, hogy a tranzakció szervezője a J. P. Morgan lett.
A privatizációnak az ÁPV Rt. által választott módja lehetőséget ad arra, hogy a Richter működése, növekedési lehetőségei ne sérüljenek, piaci stabilitása megalapozott legyen – állította a miniszter. Az ügylet révén a vásárló kötvényeket kap, amelyek öt év múlva válthatók be Richter-részvényekre. Kiss Péter hangsúlyozta, hogy a Richter úttörő szerepet vállat a FÁK-országokkal, majd Oroszországgal kapcsolatos gazdasági együttműködésekben. A Richter jó példa arra is, hogy miként változik a magyar munkaerőpiac. A gyógyszergyártó társaság alkalmazottainak több mint fele ma már diplomás. Európai béreket a magasan kvalifikált munkával lehet elérni – tette hozzá a miniszter. A június végén lezárult gyógyszerár-tárgyalások eredményeként 2006 végéig a fogyasztók számára elfogadható és elviselhető áron stabilizálták az árakat. A 2006 utáni időszakra általános törvényi szabályozás készül, ami kiszámíthatóvá teszi a piacot minden szereplő számára. A jövő évi költségvetésben a gyógyszerkassza pontosan azokat a kondíciókat tartalmazza majd, amelyekben a gyártók és a forgalmazók megállapodtak.
Az elemzők nem túl optimisták Kiss Péter szavai hallatán, szerintük a Richter állami részének eladásából származó százmilliárd forint körüli bevétel túlzott, hiszen kérdéses, hogy mely befektető lenne hajlandó a tőzsdei részvényár felett vásárolni ötéves futamidejű kötvényeket. A szakértők 60–80 milliárd forintos bevételt találnak reálisnak. A Richter kurzusa 19 500–18 700 forint között mozgott a napokban.

Egy speciálisan átalakított autót kapott a súlyosan megsérült balettművész