Egyre több ember hal meg kalóztámadások következtében, miközben egyre kevesebb a hajókat ért kalóztámadás a világ tengerein – állapította meg a napokban elkészült jelentésében a Nemzetközi Tengerészeti Hivatal. A Londonban közzétettek szerint a legendás Sir Francis Drake, Red kapitány és Henry Avery késői kollégái az év első felében harminc hajó legénységét mészárolták le, kétszer annyit, mint tavaly ugyanebben az időszakban.
A helyzet ellentmondásos: az első hat hónapban kalóztámadás miatt elhunytak száma ugyan egy évtizede nem volt ilyen nagy, a számok mégis azt mutatják, hogy a tengeri rablók világszerte egyre kevesebbszer lendülnek támadásba. A megtámadott hajókon elhunytak fele Nigéria, a többiek Vietnam, Banglades és a Fülöp-szigetek felségvizein vesztette életét – adta hírül a BBC.
A számok nyelvén Henry Morgan mai követői az év első felében negyedével kevesebbszer csaptak le, idén júniusig 182 fegyveres bűncselekményt hajtottak végre a világ tengerein. Az eredmény viszonylagos, ahhoz képest igen biztató, hogy tavaly csak az első hat hónapban 234 ilyen típusú bűncselekményt regisztráltak, igen ám, de a 182 jóval több, mint amennyi a 2003 előtti években megszokott volt. A legtöbb hajót (ötvenet) Indonézia vizein csáklyázták meg, a képzeletbeli második helyezett az Indonézia és Malajzia között húzódó Malacca-szoros (20 hajó), ahol annak idején Sandokan is szelte a habokat. A dobogó harmadik foka a másik vonalon első helyen szereplő Nigériának jutott, ott 13 fegyveres tengeri rablás történt.

Drasztikus lépésre kényszerítette a népharag Karácsony Gergelyt: kirúgta a BKV vezérigazgatóját