Nemcsak a költségvetés, hanem az egyes kormánypárti politikusok mohósága is fellelhető a felgyorsított privatizáció mögött – hangsúlyozta Rogán Antal, a Fidesz frakcióvezető-helyettese tegnap az ÁPV Rt. épülete előtt tartott sajtótájékoztatóján. Elmondta, hogy a privatizációs szervezet a nyár folyamán gyorsított eljárásban döntött számos cég értékesítéséről. Ezek között az egyik legjelentősebb és legértékesebb a Bóly Mezőgazdasági (Bóly) Rt., ahol egyetlen pályázó volt, aki el is nyerte a privatizálás jogát. Rogán hozzáfűzte: az ÁPV Rt. döntését tartalmazó iratokból kiderül, hogy a privatizáció jogát elnyerő Invest Group Rt. tulajdonosi körébe tartozik az a Szabadszentkirályi Mezőgazdasági és Szolgáltató Rt., amelynek igazgatótanácsi elnöke Gráf József. – Ő nem más, mint Szigetvár korábbi szocialista országgyűlési képviselője, aki jelenleg is a parlament tagja és a mezőgazdasági bizottságban tölt be tisztséget – fogalmazott a fideszes politikus. Felhívta a figyelmet arra, hogy a Bóly Rt. vezetése korábban sem nélkülözte a szocialistákat, hiszen az a Varga Péter, aki jelenleg a Bóly Rt. vezérigazgatója és a privatizáció egyik legnagyobb haszonélvezője, Gráf Józseffel együtt a Baranya Megyei Közgyűlés szocialista képviselője. Rogán Antal további érdekességként megemlítette, hogy a Bóly Rt. felügyelőbizottsági tagja az MSZP pénztárnokának, Puch Lászlónak a sógora is.
– A felsorolt összefüggések alapján adódik a kérdés, hogy miért volt szükség a felgyorsított privatizációra – tette fel a kérdést Rogán, aki szerint felvetődhet annak a gyanúja is, hogy a Bóly esetében kialakított mintegy egymilliárdos vételár nem felel meg a valóságnak, hiszen az rt. portfóliójába tartozik egy értékes dunai kikötő, az rt. több malommal is rendelkezik, vagyis nem kizárt, hogy a szocialista érdekkörök nyomására alultervezték a vételárat. A Fidesz arra kéri a kormányt, hogy ne írja alá a cég privatizációs szerződését, hanem várja ki az ezzel kapcsolatos vizsgálatokat. Rogán ezzel kapcsolatban elmondta, a Fidesz szeretne betekintést kapni a vagyonértékelésbe és annak körülményeibe, és ha a képviselőcsoport indokoltnak látja, akkor kezdeményezi a költségvetési bizottság összehívását.
Gráf József az MTI-nek azt nyilatkozta: soha nem értékesített az ÁPV. Rt. még olyan magas áron állami agrárcéget, közöttük a Bóly Rt.-t is, mint most.
Mint mondta, a céget a vagyon 85-86 százalékáért adják el, a részvények névértékéért 165 százalékot kell fizetni, s két év alatt az új tulajdonosnak 1,1 milliárd forintos tőkeemelést kell végrehajtania.

Meglepő fordulat a a Huszti ikrek ügyében, megszólalt a szakértő