A centenáriumra (Bálint Sándor születésének évfordulójára – a szerk.) megjelent emlékkönyvet, „a legszögedibb szögediről készült kiadványt ajándékozom Önnek, a 2005. évi érettségi vizsgája emlékére”. E szavakkal köszönti Botka László a szegedi érettségizőket.
*
A szegedi szocialista polgármesternek az ajánlószövegen kívül is szerepel egy írása a kötetben. Nem áll viszont már a néprajztudós szegedi szülőháza, amelyet épp a múlt nyáron bontottak le.
A csongrádi megyeszékhelynek több lehetősége is adódott volna a ház megmentésére, de az önkormányzat végül semmit sem tett ennek érdekében. A házat lebontani szándékozó tulajdonos ugyanis – a centenáriumi események okán – megkereste a szegedi múzeumot, hogy a bontás előtt még lehetőséget biztosítson a szakembereknek a ház körbefényképezésére. Szabó László önkormányzati képviselő, a Szögedi Védegylet elnöke indítványban fordult a képviselő-testülethez, azt javasolva: mondják ki a ház helyi védettségét, megmentve ezzel a bontástól. Botka erre a néprajztudós házánál tartott sajtótájékoztatón úgy reagált: nincs szükség a helyi védettségre, a város meg fogja venni a házat.
A ház tulajdonosával folytatott tárgyalások eredményeként kialkudott 34 millió forintos vételárat – az SZDSZ-es Virág András vezette pénzügyi bizottság – végül soknak találta, ezért a házat nem javasolta megvételre. A házat azóta lebontották.
A város később – a szükséges legkisebb, egymillió forintos öszszeggel – alapítványt tett Bálint Sándor emlékének megőrzésére. A kuratóriumban helyet kapott Virág András is, a néprajztudós szülőházát megmenteni szándékozó két ellenzéki képviselő, Szabó László és Kohári Nándor viszont nem vehet részt az alapítvány munkájában.

Újabb élő adásban üzent a magyaroknak Kapu Tibor – videó