A magyarországi euróbevezetés újabb késésére figyelmeztető nemzetközi jelentésekkel kapcsolatban a pénzügyminiszter kijelentette: hazánk továbbra is azon a pályán van, amely 2010-es euróövezeti csatlakozást határoz meg. Tény, hogy egyre több külföldi befektetőház és hitelminősítő véli úgy, hogy a tavaly már két évvel „kitolt”, 2010-es euróbevezetési céldátum sem tartható hazánk számára. A Dresdner bankcsoport legfrissebb elemzése hangsúlyozza: a költségvetési lazaság akár 2012–2013-ig késleltetheti a közös valuta bevezetését.
Bartha Attila, a Kopint-Datorg Rt. tudományos főmunkatársa elmondta, hogy a kormány által előirányzott összeget csak abban az esetben lehet ténylegesen megspórolni a minisztériumoknál, ha valóban radikális elvonásokra és elbocsátásokra szánja el magát a kabinet.
A kormánypártok képviselői elégedetten nyilatkoztak a tervezett adózási változásokról, bár Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke tudatta: ők radikálisabban léptek volna. Varga Mihály, a Fidesz alelnöke úgy értékelte, megint a legszegényebb rétegek jártak a legrosszabbul, ráadásul a kormányzati javaslatok nem teszik lehetővé, hogy a magyar gazdaság versenyképessége érdemben javulni tudjon. Orbán Viktor, a Fidesz elnöke szerint gyökeres változásokra lenne szükség, ám az adórendszer átalakításánál nemcsak azt kell figyelembe venni, ki mennyit keres, hanem azt is, hány főt tart el.
Bővebben a 3. és a 11. oldalon

Felismeri ezeket a retró reklámszlogeneket? A legtöbben csak tippelnek!