Felmondott Izrael egy Kínával kötött fegyverszállítási szerződést, s a jövőben szigorúbban fogja ellenőrizni fegyverexportját – áll a Háárec című lap tegnapi kiadásában. Ariel Saron kormánya ezzel a lépéssel az Egyesült Államok követeléseinek tett eleget.
A felmondott szerződés a Harpy nevű pilóta nélküli repülőgép és egyéb hadászati eszközök fejlesztéséről, javításáról és szállításáról szólt, amit a Bush-kormány azért kifogásolt, mert Kína a magas színvonalú fegyverek segítségével a térség hatalmi egyensúlyát veszélyeztetné, és nehezítené Tajvan védelmét. Az izraeli előállító Ariel Saron izraeli miniszterelnök és Saul Mofaz védelmi miniszter döntése értelmében már nem is küldi vissza Kínának a fejlesztésre szánt alkatrészeket. A népköztársaság ezért kártérítést követel.
Öt évvel ezelőtt Izrael szintén washingtoni nyomásra állt el egy többmilliárdos üzlettől, ekkor Falcon felderítő repülőgépeket szállított volna Kínába. A múlt héten Szilvan Salom külügyminiszter nyilvánosan mentegetőzött a kínai fegyverexport miatt, mondván, hogy „olyan dolgok történtek, amelyek elfogadhatatlanok az amerikaiaknak”.
Saron kormánya a Háárec szerint mindemellett elfogadta a Washington által szorgalmazott Wassenaar-szerződést is. A holland városról elnevezett egyezség 34 tagja a hagyományos fegyverexport szigorú ellenőrzésére kötelezte magát. A következő napokban Washingtonban izraeli delegációt várnak, amely az amerikai féllel fogja megvitatni az izraeli fegyverkereskedelem részleteit. Az izraeli kormányfő sajtóirodája nem kívánta kommentálni a lap értesülését.

Lépre csalták a prostituálthoz érkező férfit, súlyos büntetésre számíthatnak