A nyomozó vitatja a vádakat

Vitatta a Központi Ügyészségi Nyomozó Hivatal állításait Molnár Csaba alezredes, akit a napokban társával együtt hivatali visszaéléssel és okirat-hamisítással vádoltak meg. A főtiszt védői szerint a nyomozók éppen a tényeket hagyták figyelmen kívül.

Swendt Pál
2005. 08. 02. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Cáfolta az ügyészségi nyomozók vádjait Molnár Csaba alezredes, akit helyettesével együtt, a K&H-botrány előzményének tekinthető Pannonplast-ügyben született nyomozásmegszüntető határozat kapcsán hivatali visszaéléssel és közokirat-hamisítással vádoltak meg. Az alezredes védői közül Zamecsnik Péter ismertette a nyomozati anyagokban is fellelhető, a vádhatóság állításaival ellentétes dokumentumokat. Szerinte az ORFK adatbázisa, az ügyben eljáró ügyész feljegyzése és rendőrtanúk is bizonyítják, hogy a Pannonplast-ügy megszüntető határozata nem 2003. július 6-a után keletkezett, így nem áll meg az okirat-hamisítás gyanúja. Az ügyészség szerint az alezredes viszont július 6-a után készítette a Pannonplast-ügyben a nyomozást megtagadó határozatot, ám azt egy héttel korábbra dátumozta vissza.
Zamecsnik a visszaélés vádjáról úgy nyilatkozott: a gyanúsított rendőrök vallomása mellett az akkor kihallgatott tanú, valamint az alezredes mobiltelefonjának cellainformációja is cáfolja, hogy védence jelen lett volna a szóban forgó kihallgatás egészén. A vád szerint ugyanis Molnár Csaba és helyettese, Bacsi János a Pannonplast-ügy vizsgálata során úgy hallgatta ki N. Károlyt, hogy vallomását lényegében Kulcsár Attila diktálta. A TV2 információja szerint egyébként Bacsi először elismerte, Kulcsár közreműködhetett N. Károly kihallgatásában, ám ezt a vallomását később visszavonta, de a dokumentumot az eljárás során felhasználhatják a rendőrök ellen. Erről Molnár Csaba lapunknak elmondta: nem tud ilyen vallomásról, ezzel szemben az iratok között szerepel mindhármuk nyilatkozata, amely szerint a kihallgatás során Kulcsárral együtt rövid ideig a szobában voltak, mert a bróker dokumentumokat adott át helyettesének, majd távoztak.
Zamecsnik Péter kérdésünkre kifejtette: az ügyészség Kulcsár vallomásain kívül egyéb ügyek dokumentumaiból ollózta össze a vádiratot, ám ezeket egyelőre nem kívánta megnevezni.
Molnár ellentmondásosnak nevezte, hogy az ügyészség szerint segített Kulcsárnak, hogy ne induljon eljárás, majd két hét múlva Bécsbe elfogta a brókert, védője pedig felvetette: hol van az ügyészi felelősség határa, és az ügyész megengedheti-e, hogy a tényekkel ellentétben vádiratot szerkesszen?
Kulcsár Attila tegnap közleményben cáfolta, hogy az alezredes fogta volna el, és állította, ő adatta fel magát a nyomozónak. – A vizsgálat során részben tisztázódott, hogy én kezdeményeztem a találkozót, és hívtam ki Molnár Csabát Bécsbe azért, hogy hazaszállítson, és bekísérjen a rendőrségre – közölte Kulcsár. A bróker szerint nem szerencsés, hogy Zamecsnik Péter a saját érdekében médiacirkuszt csinál Molnár büntetőügyéből, és közölte: a híresztelésekkel ellentétben Molnár Csabával nem volt és jelenleg sincs konfliktusa; kitűnő szakembernek tartja.
– Lehet, hogy Kulcsár szempontjából jó védekezés az, hogy fel akarta magát adni, de ezzel annak idején elkésett, hiszen akkor már nemzetközi elfogatóparancs volt érvényben ellene – fogalmazott Molnár Csaba.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.