A Borsod megyei Vadász-patak csereháti vízgyűjtő területein 120 milliméter csapadék hullott egy nap alatt Homrogd, Felsővadász és Kupa térségében. Tegnap reggel átmenetileg lezárták a Szikszó és Homrogd közötti mellékutat, de a 3-as számú főút szikszói átvezető szakaszának forgalmát is el kellett terelni. Panyik József, Szikszó polgármestere elmondta: négyszáz házat veszélyeztet a víz, százötvenben a lakóhelyiségeket sem kímélte az ár. Az anyagi kár ugyan jelentős, de senki nem sérült meg. Két nagy teljesítményű szivattyú dolgozik folyamatosan az utcákban, a kórház környékén homokzsákokkal védekeznek. A felméréseknél kiderült, hogy a még nem közművesített helyeken kimosta az ár a szennyvizet. Mivel senki nem hagyná el szívesen házát, tegnap estig csupán egy idős asszonyt telepítettek ki lakásából. Szükség esetén a művelődési házat rendezik be átmeneti szállássá. Szikszó önkormányzatának ötven alkalmazottja, a megyei katasztrófavédelem, a rendőrség, továbbá a szolnoki és a miskolci speciális mentők vesznek részt a mentésben.
Az egri Vécsey-völgy, Pető Gáspár és Tetemvár utcát húsz perc alatt sártengerré változtatta a kedd esti özönvíz. Negyven ingatlanban keletkezett kisebb-nagyobb kár, helyenként az útburkolat sem bírta a víz nyomását. Csiszár Zoltán önkormányzati képviselő tegnapi tájékoztatóján felhívta a figyelmet a város vezetőinek a felelősségére. Elmondta: hiába készült 1998-ban tanulmányterv a csapadékvíz elvezetésére, az elmúlt hét év alatt az önkormányzat ebből semmit nem valósított meg.
Csiszár Zoltán Nagy Imre polgármestert és Török Zsolt országgyűlési képviselőt teszi felelőssé a kialakult helyzetért, hiszen az ellenzéki városatya úgy véli, eddig majdnem többe került a védekezés, mintha megépítették volna a korszerű csapadékelvezető rendszert.
Majoros Antal helyi vállalkozó úgy véli, egyszerű aszfaltozással nem tudják megoldani a vízelvezetést, boltja előtt ugyanis akkora kráter keletkezett a csőtöréstől, amely egy személyautó elejét szinte teljesen elnyelte. Göböly Sándor üzlettulajdonos közölte: már 1998-ban felhívta a figyelmet arra, hogy pizzériáját szinte minden felhőszakadás után elönti a víz. Löffler Erzsébet, a Főegyházmegyei Könyvtár igazgatója elmondta: a szőlővel beültetett dombok termőrétegét hozza a városba az ár, miközben a víz elvezetését még azzal is gátolják, hogy az Eger és Putnok közötti vasútvonal felújításakor nem építettek átereszeket a sínek alá. Juhász István, a Fidesz városi alelnöke kijelentette: Eger nyitott város, a polgármester szeme viszont csukva van. Súlyos infrastrukturális hiányosságokat kellene leküzdenie Nagy Imrének, de nem képes szembenézni a feladatokkal.
Súlyos helyzet a határokon túl. Hét halálos áldozata van az újabb áradásoknak Romániában. A bukaresti belügyminisztérium tegnapi közlése szerint a dél-romániai Olt megyében egy 67 éves asszony belefulladt a megáradt folyóba, Teleorman megyében egy 53 éves férfit, Doljban pedig két férfit és egy nőt agyoncsapott a villám, egy házaspár egyszerre lelte halálát a megáradt patakokban. Hivatalos források szerint pedig több mint 300 személyt kellett kilakoltatni az árvízsújtott területekről. Prahova megyében 400 személy elszigetelődött, miután a megáradt Lupa-patak elmosta a pietriceau-i hidat.
A varannói járásban lévő 76 falu 80 százaléka került víz alá Szlovákiában az eperjesi körzetben. Tizenöt faluban a legmagasabb készültséget léptették életbe.

Gulyás Gergely keményen helyretette Karácsony Gergelyt