Cseréltünk: Gyurcsány Ferenc cégeitől pénzt kaptunk, mi pedig üzletrészt adtunk nekik – egy képviselői kérdésre így foglalta öszsze a miniszterelnökhöz fűződő viszonyát Erdős Ákos az Apró–Gyurcsány-érdekkör vagyonosodását vizsgáló bizottság előtt. A Láng Holding Rt. elnök-vezérigazgatója ennek ellenére a Fővárosi Bíróság egyik jogerős döntésére hivatkozva arról számolt be, hogy nem volt üzleti kapcsolatban a jelenlegi miniszterelnökkel, bár cégeik között két tranzakciót is lebonyolítottak. Az első ügylet 2000-ben történt, ekkor azonban nem is tárgyaltak Gyurcsány Ferenccel, a második 2002 májusában zajlott le, amikor megvásárolták a Perfekt Rt. részvényeinek 100 százalékát – közölte az üzletember, aki „néhány éve” ismeri a kormányfőt, viszonyukat azonban nem nevezte barátinak. Később egyébként Erdős Ákos is elismerte, hogy a szintén Gyurcsány-érdekeltségben lévő nyomdaipari vállalkozással, a Béta-Roll Rt.-vel is van üzleti kapcsolata a Láng Holdingnak, amit a hengergumizó 80–90 százalékos piaci részesedésével magyarázott az elnök-vezérigazgató.
A bizottsági ülésen részletesen kitértek a Nemzeti Tankönyvkiadó (NTK) Rt. privatizációjára, amelyet az Állami Számvevőszék is kritizált „jelentős vagyonvesztés” miatt. Erdős kifejtette, hogy a kétfordulós pályázat második körére azért csökkentették 700 millió forinttal árajánlatukat, mert tudomást szereztek az APEH mintegy százmillió forintos „feltételes” adóbírságáról, az NTK raktáraiban őrzött 300-400 millió forintos használhatatlan készletekről, illetve a cég szintén használhatatlan 200 milliós informatikai rendszeréről. – Egyetlen bűnünk, hogy megnyertük ezt a privatizációt – vélekedett az üzletember, aki kifogásolta, hogy a magánosítás utáni sikeres működésről nem lehet olvasni a sajtóban. Erdős megjegyezte azt is, a kormányváltás óta inkább megnehezítették a Láng Holding Rt. működését, 2002 óta „néhány milliárd” forintnyi állami megbízást kaptak, kevesebbet, mint az előző ciklusban.
A kormánypárti többség elvetette Szijjártó Péter azon kérését, miszerint a testület adjon felhatalmazást az elnöknek, hogy iratokat kérhessen be Budapest II. kerületének önkormányzatától, a cégbíróságtól és az Altus Rt.-től az Apró-villában történt ingatlanfejlesztés témakörében. A képviselő közleményében úgy vélte, az MSZP és az SZDSZ megakadályozta a testületet abban, hogy kiderítse, igazak-e azok a vádak, amelyek Gyurcsány Ferenccel szemben megfogalmazódtak a sajtóban. – A vizsgálóbizottság szocialista tagjai partnereivé váltak Gyurcsány Ferencnek a rendkívül súlyos ügy eltussolásában – olvasható az anyagban.

Hét meghökkentő törvény a világból – a legtöbben elbuknak ezen a kvízen