Azonosított merénylők
Kairó. A gyanúsítottak vallomásai és a DNS-tesztek segítségével egyértelműen azonosították a július 23-i sarm-es-sejki merényletek tetteseit. A Ghazala Gardens hotelnél, az óvárosi bazár mellett és egy parkolóban gázpalackokkal és 600 kilogramm robbanóanyaggal végrehajtott öngyilkos támadás 70 ember halálát követelte. A tettet elkövető három férfi az észak-egyiptomi el-Arísba való beduin volt. (MTI)
Berisha ismét kormányfő lesz
Tirana. Sali Berishát, az Albán Demokrata Párt elnökét (PDS) jelölték kormányfőnek Albániában, miután a párt megnyerte a július 3-i parlamenti választásokat. A PDS más csoportokkal alkotott koalíciója a törvényhozás 140 képviselői helyéből 80-at megszerzett. Berisha a jövő héten terjeszti be kormánya névsorát. (MTI)
Látásproblémák Chiracnál
Párizs. Kórházba szállították Jacques Chirac francia elnököt péntek este, miután egy „kisebb érbaleset” következtében enyhe látási problémák léptek fel nála. Az elnök várhatóan egy hétig tartó kórházi kezeléséről egybehangzóan számolt be szombaton a párizsi Val-de-Grace-kórház és Dominique de Villepin miniszterelnök. (MTI)
Szíriai vizsgálódás Al-Haríri haláláról
Damaszkusz. A volt libanoni kormányfő, Rafik al-Haríri meggyilkolásának kivizsgálását végző ENSZ-bizottság vezetőjét meghívták Szíriába, néhány nappal azt követően, hogy Detlev Mehlis elégedetlen volt a szíriai hatóságok együttműködésével. A damaszkuszi döntést azzal egy időben hozták nyilvánosságra, hogy szombaton folytatódott a Mehlis által gyanúsítottként megnevezett Szíria-barát libanoni tábornokok kihallgatása. (MTI)
A NAÜ tovább figyeli Iránt
Bécs. A Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) vezetője szerint Irán az utóbbi egy hónap alatt több tonna uránt dolgozott fel uránhexafluoriddá, amelyből dúsított urán állítható elő. Az osztrák tömegtájékoztatás szombati jelentései szerint Mohamed el-Baradei, a NAÜ főigazgatója ezt abban a jelentésében állapította meg, amelyet az atomsorompó-szerződés betartásán őrködő szervezet kormányzó tanácsának a megbízása alapján készített. A kormányzó tanács szeptember 19-én tartja legközelebbi ülését, amelyen dönthet az iráni atomprogrammal kapcsolatos újabb lépésről. A NAÜ nem szankcionálhatja Iránt, csak bepanaszolhatja az ENSZ Biztonsági Tanácsánál, amennyiben megállapítja, hogy megsértette az atomsorompó-szerződésben foglaltakat. (MTI)

Budai Gyula feljelentette Toka tábornokot szolgálati visszaélés miatt