Ingadozott, majd végül csökkent a nemzetközi piacokra nagy befolyással bíró chicagói árutőzsdén a kukorica és a búza ára. A takarmánykukorica jegyzéseit kezdetben a Rita hurrikán által keltett aggodalom alakította, mert az amerikai termelők az egyre növekvő olaj- és gázárak további emelkedésétől tartva azt fontolgatták, hogy még nem kezdik meg a betakarítást, és a kukoricát tovább hagyják kint a földeken, csökkentve ezzel a szárítási költségeket. Később, miképp a hurrikán, úgy csendesült az aggodalom, és a piaci hírek vették át a főszerepet. Argentin hivatalos források szerint – valószínűleg a búza rovására – valamivel nőtt a kukorica vetésterülete a múlt havi előrejelzésekhez képest. Az Agrograin Rt. elemzői szerint továbbra is szűk sávban ingadozó árszint várható.
A Budapesti Árutőzsde (BÁT) piacain a múlt héten kimozdult az előző héten tapasztalt holtpontról a búzakereskedés annak ellenére, hogy a hét első napjaiban nem változtak az árak. Szerdán csökkent, csütörtökön stagnált a búza decemberi jegyzése. A kalászos ára – ugyanerre a határidőre – pénteken újabb 100 forinttal került lejjebb, és tonnánként 22 850 forinton zárta a hetet. A kukorica ennél jóval élénkebb kereskedelmet produkált, már a hétfői változások meghaladták a búzaárak a hét egészére eső mozgását. Az árváltozások iránya azonban ellentétes volt, ugyanakkor nem voltak kirívó esetek, amiképp a gazdát cserélt kontraktusok ára sem volt eget rengető. Pénteken leült a kereskedés: a takarmánykukorica decemberi lejáratra 200 forinttal, tonnánként 22 000 forintra drágult, a többi határidőre nem változott a tengeri ára.
A mögöttünk lévő hét főszereplője vitathatatlanul a napraforgó volt, amelynek jegyzései a kereskedés során némelykor limittel léptek előre, máskor estek ennél nagyobbat is, tonnánként 900 forintot. Az első kereskedési napon a napraforgó piacán októberre tonnánként 48 200–48 500 forinton hat kontraktus kelt el, novemberre pedig tonnánként 50 200 forintos áron született kötés. A következő napon márciusi határidőre szintén 52 000 forinton, tíz kontraktus cserélt gazdát, miközben az októberi terminus tonnánként 720 forintot, a jövő évi lejáratok pedig egységesen 900 forintot csökkentek. A szerda az áremelkedések napja volt, akkor is, ha széles skálán, 220–800 forint között lehetett mérni a drágulást. A hét negyedik napján – ellentétes ármozgások között – 33 kontraktus kelt el, míg pénteken az októberi árfolyam 80 forinttal mérséklődött, 48 620 forinton zárt. Jövő márciusra és májusra 600-600 forinttal esett az árfolyam, ezekre a lejáratokra tonnánként 50 500 és 50 800 forinton jegyezték a napraforgót.

Gyerekek sérültek meg a halálos, frontális karambolban