Rogge szombat délután sajtótájékoztatót tartott a Sportmúzeumban. Ezen esemény az eredeti tervek szerint kiemelt jelentőséggel bírt volna, amit az is mutatott, hogy a média képviselőinek külön akkreditációt kellett kérvényezniük a NOB elnökével való találkozáshoz. A váratlanul ismét felerősödő doppingbotrány azonban átírta az ünnepélyes forgatókönyvet, információink szerint az is felmerült, hogy a sajtótájékoztatót törlik a programból, majd az, hogy az újságírókat megkérik, ne tegyenek fel a doppinggal kapcsolatos kérdéseket. Mivel az előbbi megoldás kínos, utóbbi pedig gyakorlatilag kivitelezhetetlen, harmadik változatként „lefokozták” az eseményt.
Jacques Rogge hivatalosan a Nemzetközi Birkózószövetség vendégeként, ily módon a háromnapos látogatása során őt mindenhová elkísérő magyar NOB-tagok, Schmitt Pál és Aján Tamás társaságát nélkülözve lépett a mikrofonok elé. A gondosan kimunkált kulisszák el is érték céljukat. Öszszesen négy kérdés hangzott el, három a birkózással kapcsolatban, csak lapunk „kellemetlenkedett” a következő felvetéssel: „Mi az akadálya annak, hogy a magyar súlyemelők Athénban őrzött B mintáját megvizsgálják? Van-e egyáltalán lehetőség a B minták elemzésére?” Jacques Rogge nehezen értelmezhető feleletet adott: „Amelyik mintát egyszer már megnyitották, azt még egyszer nem lehet megvizsgálni.”
Csakhogy nincs arról hír, hogy bármelyik olimpiai induló a mai napig is Athénban őrzött vizeletmintájához hozzányúltak volna. Ha kicsit esetlenre sikeredett is, a kitérő válasz azt volt hivatott érzékeltetni, amit a NOB elnöke a MOB vezetőinek is megerősített: a doppingbotrányt a súlyemelők belügyének tekintik. Ebből kiindulva – miként érdeklődésünkre Csurka Gergely, a MOB sajtófőnöke megerősítette –, bár a látogatás során szóba került a még mindig lezáratlan doppingeset, nem terhelte a vizit hangulatát.
Sőt a Magyar Olimpiai Bizottság fennállásának 110. évfordulója alkalmából a Nemzeti Színházban rendezett ünnepi közgyűlésen Rogge köszönetet mondott a magyar sportvezetőknek, élsportolóknak a nemzetközi olimpiai mozgalom fejlesztéséért, majd az újkori játékok szülőatyjának, Pierre de Coubertin bárónak a szavait idézte: „Magyarország a kezdetektől tökéletesen megértette az olimpia szellemiségét, és nagymértékben járult hozzá az olimpiai mozgalom fejlesztéséhez.” Rogge kijelentette, hogy Magyarország sportnemzet, amit többek között alátámaszt 157 olimpiai bajnoki címe, majd NOB-elnöki különdíjat adományozott Kárpáti Györgynek, Kulcsár Győzőnek, Fábiánné Rozsnyói Katalinnak és Egerszegi Krisztinának.
A nemzetközi olimpiai mozgalom első emberét szombaton a Parlamentben fogadta Sólyom László köztársasági elnök és Gyurcsány Ferenc kormányfő, majd vasárnapi elutazása előtt saját kérésére találkozott Orbán Viktorral, a Fidesz elnökével, akivel többek között egy magyarországi olimpia megrendezésének esélyeiről értekezett.

Lépre csalták a prostituálthoz érkező férfit, súlyos büntetésre számíthatnak