Éves szinten csupán 1,5 százalékos emelést jelent a kormány ígérete, így mind a közalkalmazotti, mind a köztisztviselői szakszervezetek elfogadhatatlannak nevezték a javaslatot. Főként, hogy Gyurcsány Ferenc nemrég a parlamentben bejelentette: a kormány a gazdasági növekedéssel megegyező, azaz négyszázalékos reálbéremelést javasol a közszférában – ehhez viszont 6-6,5 százalékos bruttó emelés kellene.
Zongor Gábor szerint viszont az önkormányzatok mint fenntartók és foglalkoztatók részéről támogatható a kormány javaslata. A Települési Önkormányzatok Országos Szövetségének szocialista főtitkára arra számít: feszültséget okoz a dolgozók körében, hogy miközben az infláció nő, aközben a bérük nem növekszik. Azt azonban szerinte tudomásul kell venni, hogy az állami költségvetésen belüli arányok megtartása érdekében a közintézmények csak odáig nyújtózkodhatnak, ameddig a takaró ér. Gémesi György szerint a kormány még a múlt szeptemberi emeléshez sem biztosított központi fedezetet. A Magyar Önkormányzatok Szövetségének alapító elnöke hangsúlyozta: a 2006-os költségvetésből kiolvasható, hogy feladataik ellátására az önkormányzatok csak idei keretük 94 százalékát kapják meg.
Egyelőre nem tudni, mi lesz Gyurcsány Ferenc második bejelentésével, miszerint a fegyveres és a rendvédelmi szerveknél még a közszférának ígértnél is nagyobb béremelésre számíthatnak. Kónya Péter, a Fegyveres és Rendvédelmi Dolgozók Érdekvédelmi Szövetségének elnöke hangsúlyozta: ragaszkodnak a miniszterelnök ígérete szerinti béremeléshez.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról