Tegnap a BUX húszezer pont alá csúszott a kereskedés során, a zömében eladói oldalból álló tegnapi kereskedés látványosra sikeredett. Bár nem okozott meglepetést a bezuhanás, de ettől függetlenül látványos volt a parkettra érkező gyengülési hullám. Reggel már javában beesést mutatott a BUX, majd a nap folyamán a csökkenő trend elhatalmasodott az indexen, így a húszezer pontos határ alá becsúszva, 19 438,60 ponton érte el legalacsonyabb értékét a mutató. Záráskor 19 703,66 ponton állt a magyar részvények indikátora, ez 4,17 százalékkal volt alacsonyabb keddi kurzusánál.
Nem volt elhanyagolható tény, hogy a jelentős csökkenés 42 milliárd forintot meghaladó forgalom mellett valósult meg, a legtöbb kötést az OTP papírjaira regisztrálták, árfolyamértéken számítva 17 milliárd forintnyi banki részvény fordult meg a tőzsdén. Az OTP papírjai 5,08 százalékkal lettek olcsóbbak, a pénzintézetet 5,0 százalékkal a Mol követte. Míg kedden a Richter részvényei drágulni tudtak, addig tegnap már a gyógyszergyártó is követte a zuhanó trendet, és 3,9 százalékkal értékelődött le. A vezető részvények közül a Magyar Telekom úszta meg a legkisebb csökkenéssel a tegnapi zuhanást: a távközlési papírok 1,59 százalékkal 931 forintra estek. A kis forgalmú részvények esetében érdekes, hogy nem volt általánosítható a csökkenés, így javulással zárt a Forrás osztalékelsőbbségi, a Humet, a Pannonflax és a Pannonplast is. Nagyot esett viszont a Danubius, az Egis és az FHB árfolyama. Elemzők a kereskedést követve azt nyilatkozták, hogy várhatóan a következő napokban korrekciós hatás fog érvényesülni, vagyis a szakértők emelkedést várnak, de hozzátették, nem valószínű, hogy sokáig tartható majd fenn a növekedés.
A BUX-szal párhuzamosan a lengyel WIG 20 2,3 százalékkal, a cseh PX 50 3,50 százalékkal, az orosz RTS 3,9 százalékkal gyengült. A bankközi devizapiacon a forint– euró árfolyamában is lényeges változások történtek: az euró 253,60 forintra drágult, és tartósan 253-as szint felett ragadt meg. A Bank of America elemzői szerint a közeljövőben (6 hónapon belül) a 260 forintos euró sem elképzelhetetlen. A portfolio.hu oldalon közzétett Bank of America-jelentés szerint a nem túl jó makrogazdasági folyamatok miatt vannak túlsúlyban a forintot eladó befektetők.
A nagy nemzetközi tőkepiacokon is lefelé mozogtak az árfolyamok. Londonban, Tokióban, Frankfurtban gyengülést jeleztek az indexek, és hasonlóan csökkenéssel nyitottak az amerikai tőkepiacok is. A tengerentúlon a Wilma névre keresztelt hurrikán esetleges hatásaival voltak elfoglalva a befektetők. Az olaj árában hordónkénti egydolláros csökkenés alakult ki, azt követve, hogy az amerikai készletadatok növekedést jeleztek. A készletek az import nagy emelkedésétől nőttek – írta az MTI–Eco.

Ezt mondta Orbán Viktor Gyurcsány lemondásáról és válásáról