Helybenhagyva az elsőfokú határozatot bűncselekmény hiányában felmentette Cserni János bíró vádjai alól M. Szabó Imrét a megyei bíróság, és kimondta: rágalmazás szóba sem jöhetett, az újságíró véleményt nyilvánított, amikor a bíróra is vonatkozó kijelentését tette. Az ítélet indokolása szerint M. Szabó elmarasztalása csorbítaná a véleménynyilvánítás szabadságának elidegeníthetetlen jogát; az elhangzott kijelentés nem sértette az emberi méltóságot, és az értékítélet kifejezetten a bíró munkájához kapcsolódott. A perköltséget a tárgyalástól egyébként távol maradó Cserni állja. Ismeretes: a bíró az újságírónak a Hír Televízió egykori Terítéken című műsorában elhangzott kijelentései miatt perelt, amely szerint: „Csak ezekkel a kirívó emberekkel van baj, akik pártutasításokat hajtanak végre. Ez a néhány ember lejáratja a bírói társadalmat.”
Cserni személyiségi jogi pert is indított az újságíró ellen, amelyben egymillió forintos nem vagyoni kártérítést követelt a Tatabányai Városi Bíróság előtt. Keresete szerint jelentős érdeksérelem érte, mert az Fővárosi Bíróság vezetése az általa tárgyalt rágalmazási pereket (köztük olyan büntetőeljárásokat, amelyeket a Magyar Nemzet újságírói ellen indítottak) más bíróra szignálta át, és így nem tudja kamatoztatni munkájában kommunikáció szakos főiskolai képesítését, amelyet az ilyen ügyek szakszerű megítéléséhez a Havas Henrik nevével fémjelzett iskolában szerzett meg. A polgári ügyet a büntetőperben hozott jogerős ítéletig felfüggesztették.
– Újabb olyan döntés született egy rágalmazási ügyben, amely követi az Alkotmánybíróság vonatkozó határozatát és megfelel az uniós normáknak – értékelte az ítéletet Futó Barnabás, M. Szabó Imre ügyvédje. Bánáti János, Cserni jogi képviselője érdeklődésünkre közölte: csak az írásba foglalt indokolás után kommentálja a határozatot.
Kondor nyert az Élet és Irodalom ellen. A Fővárosi Ítélőtábla jogerős ítélete szerint Vásárhelyi Mária az ÉS június 24-i számában valótlanul állította, hogy a Magyar Rádió, illetve Kondor Katalin által indított perek több tízmillió forintjába kerültek az adófizetőknek. Az ORTT által a rádió ellen hozott elmarasztaló döntéseket pedig olyan hamis színben tüntette fel a baloldali lap, mintha az egész intézmény törvénytelenül működne. (B. B.)

Antifa-ügy: az olaszok nem adják ki a támadót Magyarországnak