Az MSZP-ben úgy számolnak, hogy Sólyom László köztársasági elnök április elejére írja majd ki az országgyűlési választások első fordulóját, a szocialisták kampányterve így erre a forgatókönyvre épül. Információink szerint a korteskedés januártól kezdődően egyre intenzívebb lesz, a kampányt irányító szocialista stáb szűk körben előkészített tervei szerint ekkortól a szélkakas motívumra építve indítana kommunikációs offenzívát. Köztársaság téri forrásaink elmondták, az MSZP-nek is rendelkezésére áll a George W. Bush amerikai elnök újraválasztásához használt stratégia, gyakorlatilag ez alapján irányítanák a választók figyelmét a Fidesz által képviselt politika állítólagos pálfordulásaira. Informátoraink úgy vélik, ezek szerint médiamunkások véleményformáló erejére is számít a szocialista kampánycsapat. – Forduljunk vissza? – a napokban ezzel a kérdéssel fordul az MSZP a szavazókhoz politikai hirdetéseiben. A szlogen a nagyobbik ellenzéki párt „változást” sürgető reklámhadjáratát hivatott kioltani: a Fidesz vezető politikusainak V betűt formázó kézmozdulata ebben szocialista olvasatban a visszafordulást jelképezi.
Várhatóan február elején tartják a szocialisták kongresszusukat – hivatalosan ez jelentené a kampánykezdetet –, amikor megnevezik a párt miniszterelnök-jelöltjét (Gyurcsány Ferencet), elfogadják a választási programjukat, és döntenek a választmány által ajánlott országos listáról. Lapunknak nyilatkozó szocialista politikusok megerősítették az Origo internetes újság korábban közölt értesülését, miszerint a kormányfő saját hatáskörébe vonta a lista összeállításának jogát, bár Hiller István pártelnöknek véleményezési joga van. A 2002-es voksoláson 31 szocialista politikus szerzett mandátumot az országos kompenzációs lista alapján, a Köztársaság téren hasonló eredményre számítanak jövőre is. Forrásaink szerint biztos befutó helyet kap majd Szilvásy György, a miniszterelnök kabinetfőnöke, volt üzlettársa, valamint Gál J. Zoltán, a kancellária általános politikai államtitkára és Szigetvári Viktor is, aki a kampány technikai lebonyolításáért felel (gyakorlatilag ő a kampányfőnök).
Információink szerint Mandur László parlamenti alelnöknek és Simon Gábor választmányi elnöknek is előkelő helye lesz. Gyurcsány kizárólagos listaállítási joga miatt bizonytalan, hogy korábban az MSZP-ben működő automatizmusoknak (hogy az országos vezetőket képviselőséghez kell juttatni) továbbra is érvényt fognak-e szerezni. Az elnökségből – mondták informátoraink – Vadai Ágnes, Mesterházy Attila és Kállai Katalin jövője kérdéses. A Fiatal Baloldal elnöki posztjáról lemondott Szitka Péternek biztos befutó helyet ígértek, úgy tudjuk, ezt nem biztos, hogy megkapja, a jelenlegi elnök Komássy Ákos azonban mandátumot szerezhet.

Mutatjuk, hogy milyen érettségi feladatokat kaptak a diákok történelemből