Megtagadta tegnap az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő (ÁPV) Rt. vezérigazgatója és vezető jogtanácsosa, hogy a Fidesz három országgyűlési képviselője – Márton Attila, Papcsák Ferenc és Wintermantel Zsolt – betekinthessen a Budapest Airport (BA) Rt. vagyonértékelésébe annak ellenére, hogy a honatyák alá akarták írni a titoktartási nyilatkozatot – jelentette be sajtótájékoztatóján Deutsch Tamás. A fideszes képviselő kijelentette: felkérik a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert, hogy mindaddig, amíg a BA Rt. vagyonértékelésével kapcsolatos gyanúk nem tisztázódnak, és az eljárás törvényességével kapcsolatos bírósági eljárások nem zárulnak le, addig ne szülessen döntés a repülőtér magánosításáról, ne szülessen olyan döntés, amelyet utólag szabálytalanságok megállapítása kapcsán kell megváltoztatnia az államnak. Deutsch megerősítette a Fidesznek a BA Rt. magánosításának felfüggesztésére vonatkozó kezdeményezését, és beszámolt arról, hogy a három képviselőtársa előzetes bejelentkezés alapján jelent meg az ÁPV Rt. épületében, ám nem tekinthettek be az okmányba. A Fidesz szerint erre a honatyáknak lehetőségük van, az ÁPV Rt. képviselői ezt nem így látták. Elfogadhatatlannak nevezte az eljárást, s úgy vélte, végiggondolandó, hogy ez ügyben az ügyrendi bizottsághoz forduljanak. Kifejtette: a körülmények megerősítik, hogy a pivatizációt „politikai megfontolások és súlyos szabálytalanságok” övezik. Kitért arra: brit részről egyetlen cáfolat sem hangzott el azokkal a hírekkel kapcsolatosan, amelyek szerint a magyar és a brit miniszterelnök múlt heti találkozóin szóba került a BA privatizációja, sőt a Reuters „lényegében megerősítve” az értesüléseket azt a hírt tette közzé, hogy a három pályázó egyike, a német Fraport „nem igazán versenyez a továbbiakban a Ferihegyi repülőtérért, hiszen nyugodtan feltételezhető, hogy a pályázatot a BAA nyeri meg”.
A fideszes képviselő szólt arról is, hogy az ÁSZ elnökétől nem kaptak visszajelzést arra a kérésükre, hogy az ÁSZ folytasson le soron kívüli vizsgálatot a repülőtér privatizációja ügyében. Felvetette: csak nem azért sürgeti az idei eladást a kormány, mert csak az ebből remélt bevételekkel teljesíthetők az államháztartási hiányszámok?
Hiányos dokumentumot mutattak. Az ellenzék minden tájékoztatást megkapott a vagyonértékelésről, amit a jelenlegi helyzetben a jogszabályok garantálnak neki – közölte a kormányszóvivő. Az ÁPV Rt. felügyelőbizottságában (fb) a parlamenti pártok – köztük a Fidesz is – képviseltetik magukat. A Fidesz képviselőjének, szigorú titoktartás mellett, joga van ahhoz, hogy betekintsen a BA Rt. vagyonértékelésébe. Ezt a lehetőséget kérte, és meg is kapta. Erre reagálva Márton Attila fideszes képviselő lapunknak úgy nyilatkozott: hazugság, hogy minden tájékoztatást megkaptak volna, hiszen tegnap megtagadta az ÁPV Rt. a betekintést a BA Rt. vagyonértékelésébe. Az fb-be delegált tagjuknak pedig olyan iratot mutattak, amelyből minden tájékoztató adat hiányzott.