Köszönjük az érdeklődést, olvassák továbbra is a lapot – válaszolta Várkonyi Iván, a Népszabadság gazdasági rovatvezetője arra a kérdésünkre, hogy tudják-e bizonyítani csütörtöki kiadásuk 14. oldalán bemutatott, Sepsey Tamásnak, a Kormányzati Ellenőrzési Hivatal (Kehi) volt elnökének címzett levél valódiságát, és kívánnak-e reagálni Stumpf István egykori kancelláriaminiszter kijelentésére, aki hamisítványnak nevezte az iratot.
A lap február 9-én egy Stumpf Istvánnak tulajdonított levélre hivatkozva arról közölt összeállítást, hogy a politikus 2000-ben leállította a Postabank konszolidációjának vizsgálatát. A kormány közeli orgánum sejtései szerint Stumpf István azért avatkozott közbe, majd titkosította húsz évre a jelentést, mert a Kehi „mélységi” vizsgálata Fideszhez közel álló személyek érintettségét mutatta ki. Stumpf kijelentette, hogy soha semmilyen alkalommal nem avatkozott a Kehi tevékenységébe a négy év során. A politikus közölte, hogy Sepsey Tamással együtt pert fontolgatnak a lap ellen.
Veres János pénzügyminiszter bejelentette: további vizsgálatot tart szükségesnek a Postabank konszolidációja miatt. Répássy Róbert (Fidesz) erre úgy reagált: nem véletlen, hogy megpróbálják újra fölmelegíteni a Kehi-jelentés ügyét, ezzel szeretnék elterelni a figyelmet Gyurcsány fantomcégbotrányáról.
Emlékezetes: az ügyet korábban az Állami Számvevőszék is vizsgálta, és rendben találta, a baloldal által a Postabank konszolidációja miatt életre hívott parlamenti vizsgálóbizottság pedig érdemi munka nélkül, a kormányoldal döntése nyomán szűnt meg. Eredménytelenül zárult az a rendőrségi vizsgálat is, amely Keller László feljelentése nyomán indult.

Elképesztő, mit mondott a tárgyalásán a karateedző, aki felrúgott egy fiút a szolnoki kalandparkban