A Mohamed prófétát ábrázoló rajzok miatt nemcsak az utcán fejezték ki tiltakozásukat az iszlám követői, hanem az arab média is hevesen bírálja a karikatúrákat közlő európai sajtót.
A nyugati média kettős mércét alkalmaz – fejtette ki véleményét Szulaiman Szalih. A katari egyetem tanára az Al-Dzsazíra arab hírtelevíziónak nyilatkozva elmondta, hogy a nyugati média nem a szólásszabadságot alkalmazza a mozlimokkal szemben, hanem az elnyomás eszközét. A Mohamed-rajzok kapcsán nagy hangsúlyt fektetnek a szólásszabadságra, a holokauszt esetében nem – tette hozzá.
Hasonlóan vélekedik Mohamad Huszein Fadlallaha libanoni síita vallási vezető is, aki szerint a karikatúraügy nem is a szólásszabadságról szól, ahogy azt a Nyugat hangoztatja. A véleménynyilvánítási szabadság ugyanis az értelmes, hasznos kritikát szolgálja, nem mások megsértését és megalázását. Haszan Naszrallah, a libanoni Hezbollah főtitkára a síiták egyik legfontosabb ünnepén, az asúrán a résztvevők előtt kijelentette, hogy a mozlimok mindaddig folytatják a tüntetéseket, amíg Dánia kormánya nem kér bocsánatot. A kuvaiti Al-Rai al-Aam újság szerint Naszrallah emellett felszólította az Európai Parlamentet, hogy hozzon határozatot arra vonatkozóan, hogy a sajtó tartsa tiszteletben az iszlám vallást.
A Mohamed-karikatúrákat elsőként Ahmad Akkári libanoni származású dán állampolgár vitte át Dániából az arab országokba, először Libanonba és Egyiptomba – ezt maga Akkári közölte az Al-Arabija arab hírcsatornával. Hozzátette: nem gondolta volna, hogy az ügyből ekkora botrány fog kerekedni.

Precízen időzített kémbotrány: így keltett pánikot a dollármédia