Száguldó Pannon-Flax

Fordulat vagy csak a nyereség realizálása zajlott tegnap a pesti piacon? Nem tudni. Az viszont látszódott, hogy a befektetők nem túl aktívak, azaz csupán 17,7 milliárd forint értékben kereskedtek a magyar papírokkal a BÉT-en. A vezető részvények a stagnáló Magyar Telekom kivételével gyengültek, a Pannon-Flax viszont 91 százalék feletti növekedést mutatott.

Munkatársunktól
2006. 02. 11. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Napi maximumán nyitott tegnap a BUX. A magyar indikátor 24 pontos javulással kezdte a napot, majd jelentős gyengülés után 22 320,41 pontig zuhant. Záráskor a BUX 22 498,61 ponton állt, ez 134,90 ponttal volt alacsonyabb előző szintjénél. A 0,60 százalékos visszaesés oka az volt, hogy a befektetők a csütörtöki emelkedésből fakadó nyereségeket realizálták.
A 17,7 milliárd forintos forgalom jelentős részét a Mol–OTP kettősre kötötték a befektetők. Az olajipari papírok 0,7 százalékkal váltak olcsóbbá, a banki részvények pedig 1,2 százalékkal mérséklődtek. A Richter 0,3 százalékkal esett vissza, a Magyar Telekom viszont 960 forinton zárt.
Az elemzők szerint már a jövő hét keddi gyorsjelentésekre készültek a befektetők. A jövő hét első felében az összes nagyobb forgalmat lebonyolító tőzsdei cég közli eredményét. A befektetők az OTP esetében kiugró eredményt várnak, míg a Mol és a Magyar Telekom esetében bizonytalan még, hogy milyen lesz valójában a két meghatározó magyar cég tavalyi negyedik negyedéves és éves gazdálkodási adata. A tőzsdezárás után került nyilvánosságra a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének határozata, mely engedélyt adott arra, hogy az OTP Bank Rt. 89,39 százalékos, befolyásoló részesedést szerezzen a Niska Bankában. Az OTP Bank 14,21 millió euróért vásárolta meg a kis szerbiai hitelintézet részvénypakettjét, az adásvételi szerződést tavaly decemberben írták alá. A teljes vételár kiegyenlítése várhatóan e hónapban, a tranzakció végleges lezárásakor, a szükséges engedélyek megszerzése után történik meg.
A tegnapi kereskedés során meglepve vehettük tudomásul, hogy a Pannon-Flax árfolyama elszabadult, bár a társaságtól származó csütörtöki bejelentés után nem volt meglepő a 91,4 százalékos drágulás. Növekedést produkált még a Freesoft és a két gépipari papír, a Rába és a Nabi is. Az Egis 155 forinttal mérséklődött, annak ellenére, hogy a Citigroup 23 ezer forintról 31 ezer forintra emelte a gyógyszergyártó cég célárfolyamát. A bank elemzője szerint az Egis-részvények ára 25 százalékkal lehet jobb, mint a Richter árfolyama. Meglepetést okozott a Phylaxia is azzal, hogy a korábban kérvényezett 1 427 432, egyenként száz forint névértékű, névre szóló részvény tőzsdei bevezetésének kérelmét a jogszabály-módosításra hivatkozva visszavonták.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.