Érdektelenség Pesten

Hazai hírek hiányában a főbb európai piacok mozgását próbálta követni még délelőtt a pesti index, ám a korai kereskedési szakaszban már lejtmenetbe kezdett. Viszonylag alacsony érdeklődés mellett, főként a vezető papírok miatt, a BUX végül 0,8 százalékos gyengüléssel zárt. A főbb nyugat-európai indexek ezzel szemben javítani tudtak, s pozitív fordulat következett be a japán piacon is.

Dénes Zoltán
2006. 03. 07. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Mérsékelt emelkedéssel kezdett tegnap a Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, ám rövid bizonytalankodás után lejtmenetbe váltott. Az egyre mélyebbre süllyedő BUX a nyitásban elért
23 501,5 pontról a kereskedés végére 23 297,5 pontra ereszkedett. A pénteki zárójához képest ez 0,8 százalékos gyengülésnek felel meg, ami alig 12 milliárdos forgalomban realizálódott. A viszonylag csekély forgalomból az OTP 5,3 milliárddal részesült, ami részvényeinek 0,9 százalékos gyengülést hozott. A napközben szinte végig a pozitív oldalon araszolgató domináns bankpapír így 75 forinttal olcsóbban, 7900 forinton fejezte be a kereskedést. A forgalom tekintetében a második legnagyobb, 3,5 milliárdos forgalmat generáló Mol-részvények 0,4 százalékkal gyengültek, 22 505 forintra. Emellett a másik két blue chip is esett: 1,2 milliárdos forgalom mellett 1,8 százalékkal, 992 forintra ereszkedett a Magyar Telekom, s kereken egy százalékkal, 42 700 forintra a fele ekkora érdeklődést vonzó Richter. Kisebbik szektortársa, az Egis árfolyama viszont – igaz, alig 192 milliós forgalom mellett – 0,5 százalékkal,
31 000 forintra javult. Minimális mértékben erősödni tudott a BorsodChem is, mely két forinttal magasabban, 2550 forinton zárt.
A kisebb papírok közül történelmi csúcsra, 2,4 százalékkal 13 000 forintra erősödött az ÉMÁSZ és 0,6 százalékkal, 1429 forintra az FHB. A kisebbik bankpapírnak némi segítséget adhatott az ING által tegnap megfogalmazott 1500 forint feletti célárfolyam is. Visszaesett viszont a kellemetlen hírekről beszámoló Rába árfolyama. A társaság egyik meghatározó – forgalmának 13 százalékát adó – amerikai megrendelője, a Dana Corporation reorganizációs célú csődvédelmet kért március harmadikán. A Dana tájékoztatása szerint egy vezető bankok által nyújtott, 1,45 milliárd dolláros gyorshitelnek köszönhetően az amerikai cég normál üzletmenetében és beszállítói kapcsolataiban a csődvédelem nem okoz fennakadást. A Rába árfolyama 1,7 százalékkal, 642 forintra gyengült.
A Vodafone bejelentése nyomán emelkedéssel zárt a japán Nikkei 225 index. A mutató 237,82 pontos, azaz 1,52 százalékos nyereséggel, 15 901,16 ponton fejezte be a napot. A Vodafone bejelentése az európai piacokon is hatott. A telekomtársaság közlése szerint tárgyal japán részlegének eladásáról a Softbank Corp.-nak, s a fejlődő piacokat veszi célba. A főbb nyugat-európai indexek meggyőző emelkedést produkáltak a kereskedés első felében, ám a tengerentúli börzék felemás nyitását követően kissé
visszaestek. Lapzártakor a párizsi CAC 40 0,4 százalékkal, a frankfurti DAX 30 és a londoni FTSE 100-as pedig egyaránt 0,6 százalék körüli javulást mutattak.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.