Bőhm András, az SZDSZ országgyűlési képviselőjelöltjének visszaléptetését kérte tegnap Kuncze Gábor pártelnöktől Kupper András, a Fidesz budapesti elnöke. Az ellenzéki politikus sajtótájékoztatóján azzal érvelt, hogy a Fővárosi Bíróság (FB) döntése szerint az SZDSZ-es politikus törvényt sértett, amikor külföldi állampolgárokat vont be választási kampányába, ami pedig a Magyar Köztársaság országgyűlési választásainak szabályozása és lebonyolítása tekintetében szigorúan a belső szuverenitás körébe tartozó terület. – Felszólítjuk ezért Kuncze Gábort, hogy miként a pedofília gyanújába keveredett siófoki liberális jelölt párttagságát felfüggesztette, léptesse vissza Bőhm Andrást is – jelentette ki Kupper András.
Korábban közöltük, hogy az SZDSZ erdélyi magyarokkal is gyűjtött kopogtatócédulákat, amit Bőhm és kampányfőnöke elismert.
Kupper András kifejtette: a jogász végzettségű Bőhm kampánymódszereit minősítő körülménynek tekinti, és az SZDSZ-től azt is kéri: a párt határolódjon el jelöltjétől és kérjen elnézést azoktól a tudatlan XI. kerületi állampolgároktól, akik kiadták személyi adataikat a gyűjtőknek. – Ha az SZDSZ nem dolgozott volna a kettős állampolgárság ellen, és a székelyföldi kopogtatók kettős állampolgárokként kereshették volna fel a választókat, e problémák nem merültek volna fel – folytatta Kupper András, hozzáfűzve azt is: újabb beadvánnyal fordul az Országos Választási Bizottsághoz állásfoglalást kérve arról, hogy megsemmisíthetők-e azok a kopogtatócédulák, amelyeket Bőhm András a jogszabályok megkerülésével gyűjtött. – Hardi Róbert, Bőhm kampányfőnöke ugyanis azt mondta a bíróságon, hogy 788 ajánlószelvényük húsz százalékát gyűjtötték az erdélyiek, így könnyen lehet, hogy nem lesz meg a jelöltté váláshoz szükséges cédulaszámuk – vetette fel.
Bőhm András a Magyar Rádiónak azt mondta, hogy tévedésnek tartja a bírósági ítéletet. – Ha igaz lenne, hogy külföldiekkel nem lehet kopogtatni, akkor a Magyarok Világszövetsége hogyan kezdeményezhetett népszavazást? De fölvethető a kampányban közismerten alkalmazott külföldi kampánytanácsadó cégeknek a részvétele is – védekezett Bőhm.
Kuncze Gábor, az SZDSZ elnöke érdeklődésünkre, hogy visszalépteti-e jelöltjét, elhatárolódik-e tőle a párt, illetve megkövetik-e ajánlóikat, kétszer is kijelentette: „Nem érdekel Kupper András véleménye.” Kérdésünkre, hogy az FB ítéletéhez miként viszonyul, azt mondta: még nem ismeri az indoklást, csak ennek áttanulmányozása után nyilatkozik az ügyről.

Kémbotrány: a szakértő szerint az akciót az ukrán titkosszolgálat politikai megrendelésre hajtotta végre