Nem enyhül a Hamász
Rámalláh. Kész tárgyalni a közvetítő nagyhatalmakkal egy „igazságos” közel-keleti béke érdekében a Hamász mozgalom alkotta palesztin kormány, de a gazdasági nyomásgyakorlás ellenére sem fog enyhíteni programján – jelentette ki Iszmáil Haníje kijelölt miniszterelnök hétfőn a rámalláhi parlament rendkívüli ülésén, amelyen a parlament bizalmat szavaz majd a kormánynak. Kiemelte, hogy az EU rengeteg segítséget nyújtott a palesztin népnek, ezért a palesztin kormány abban érdekelt, hogy szoros kapcsolat fűzze Európához. (MTI)
Blair mégsem mond le?
London. Tony Blair, aki vasárnap ausztráliai, új-zélandi és indonéziai körútra indult, különös megjegyzést tett első sajtóértekezletén Ausztráliában. A brit miniszterelnököt emlékeztette egy tudósító, hogy a tavalyi választás előtt azt mondta: ha megválasztják, vállalja a harmadik kormányciklust, de az azt követő választáson már nem indul. Blair azt válaszolta: „Lehet, hogy hibát követtem le, amikor ezt mondtam.” (J. L.)
Moussaoui volt a huszadik géprabló?
Washington. Zacarias Moussaoui vádlott beismerte, hogy 2001. szeptember 11-én neki kellett volna – a „cipőbombás” Richard Reiddel együtt – eltérítenie és a Fehér Házba vezetnie egy repülőgépet. A marokkói születésű francia állampolgár korábban tagadta, hogy az al-Kaida terrorszervezet őt szemelte volna ki a huszadik gépeltérítőnek. Akkor azt állította, hogy neki egy későbbi, a Fehér Ház elleni repülőgépes merényletben szántak szerepet. (MTI)
Prága nem kér bocsánatot
Prága. A Szudétanémet Kitelepítettek Szövetsége felszólította Václav Klaus cseh kormányfőt és a cseh kormányt, hogy töröljék el a Benes-dekrétumokat, és ítéljék el a német lakosság háború utáni jogsértéseit. A szövetség szerint több más országtól eltérően az elkobzott német vagyonok helyzete nincs jogilag tisztázva. A cseh kormány azonban nem látja értelmét a párbeszédnek, nem érzik úgy, hogy Prágának bármiért is bocsánatot kellene kérnie. (MTI)
Elengedték a munkásokat
Lagos. Elengedték azt a három olajipari munkást, akiket öt hete tartanak fogva a Mozgalom a Niger-delta Jogi Egyenlőségéért csoport tagjai. A mozgalom azt követelte, hogy a nigériai embereknek legyen nagyobb beleszólásuk az ország olajkincsének felhasználásába, bocsássák szabadon a szervezet két vezetőjét, és fizessenek kártérítést a falvaknak a környezetszennyezésért. (MN)

Túlélőkalauz az érettségi alatt: így küzdheted le a vizsgadrukkot