Megbénult tegnapra Franciaország, miután a munkavállalók és a diákok valóra váltották fenyegetésüket, országos sztrájkot hirdettek. A hívó szóra több százezer ember hallgatott, ennek következtében a helyi és helyközi közlekedés szinte teljesen leállt. A közlekedési dolgozók zöme országszerte a tiltakozók mellé állt. Franciaországban tegnap szinte lehetetlenség volt busszal, vasúttal vagy repülőgéppel közlekedni, így a nemzetközi légi járatok esetében is hosszú késésekre kellett számítani. A gyorsvasutak (TGV) kétharmada közlekedett, az ezeken kívüli vasútszolgáltatás 40 százaléka működött. Komoly fennakadások voltak viszont a párizsi metró és a helyiérdekű vasút (RER) közlekedésében. Hasonló jelenségek és több tízezres tüntetések voltak Bordeaux, Lille, Nancy, Strasbourg, Le Havre, Caen, Rennes, Nantes, Le Mans, Rouen, Brest, Tarbes, Pau, Grenoble és Valenciennes városában. Marseille-ben mintegy 250 ezren vonultak az utcára. A fővárosban megerősítették a rendőri jelenlétet. A nap folyamán körülbelül 100 demonstrációt tartottak országszerte a kormány által továbbra is határozottan támogatott elsőmunkahely-törvény (CPE) visszavonásáért. A törvényjavaslat legfőbb ellenzői, a diákok is tüntettek országszerte, az iskolák, postahivatalok, bankok és önkormányzati épületek működésében komoly fennakadások voltak.
Szakértők úgy vélik, hogy a CPE elleni tiltakozási hullám Dominique de Villepin miniszterelnök számára akár politikai karrierje végét is jelentheti. Már az eddigi események hatására is óriásit zuhant népszerűsége, pedig nagy szüksége lenne a lakosság támogatására, hiszen jövőre valószínűleg megpróbál Jacques Chirac államfő örökébe lépni. Ellenfele minden bizonnyal párttársa, a belügyminiszter Nicolas Sarkozy lesz, aki keménykezű fellépésével győzhet Villepinnel szemben a Népi Mozgalom Uniója (UMP) párt belső elnökjelölt-választásán. A miniszterelnök továbbra sem hajlandó elállni a CPE bevezetésétől, pedig a szakszervezetek csak akkor tárgyalnak, ha a törvényből nem lesz semmi.
Az utcán egyébként a nap folyamán nem történt rendbontás, a résztvevők békésen vonultak fel a diadalívtől a Köztársaság térig. Egy helyszínen tartózkodó magyar egyetemista, Balázs Gáspár elmondta, az utcákon egymásba karolva vonultak fel az egyetemi hallgatók és középiskolások, nyugdíjasok és munkások. Egyúttal azt is elmondta, hogy rengeteg rendőr látható a környéken.

Újra kikérték Magyar Péter mentelmi jogát az Európai Parlamenttől