Hat választókerületben kevesebb voks volt a különbség a két oldal jelöltjei között április 9-én, mint ahány választópolgárt aznap felvettek a névjegyzékbe. Ide tartozik például a Csongrád megyei 2. számú választókörzet. Itt indult Balogh László fideszes képviselőjelölt, aki még a választások előtt, április 5-én arra hívta fel a figyelmet, hogy a szocialisták választási csalásra készülnek, és az úgynevezett csoportos vonulás technikájával akarják megnyerni a voksolást. Ennek lényege, hogy a szavazópolgárok tömegesen átjelentkeznek egyik körzetből a másikba valamelyik fordulóra annak függvényében, hogy hol van szükség inkább a voksaikra, illetve hogy elkerüljék azt, hogy az ellenfél jelöltjének első fordulós mandátumszerzése miatt a második fordulóban ne szavazhassanak.
Például Budapest VI. kerületében a 8. számú választókörzetben Kékesi Tibor mindössze 191 vokssal nyert a Fidesz–KDNP jelöltje, Illés Zoltán előtt, miközben a választás napján 495 választót vettek fel a névjegyzékbe. Még feltűnőbb a helyzet a főváros 21. számú körzetében, ahol az átjelentkezéseknek köszönhetően 821 emberrel többen szavazhattak, és a körzet szocialista (Baráth Etele) és fideszes (Rátonyi Gábor) jelöltje között 127 szavazat volt a különbség az előbbi javára.
Hasonló esetek történtek Bács-Kiskun megye 1. számú körzetében (202 szavazatkülönbség, 297 átjelentkezés), Csongrád megye 2. körzetében (23 vokskülönbség, 526 átjelentkezés), Pest megye 5. körzetében (75 szavazatkülönbség, 117 új regisztrálás), illetve Vas megye 2. számú körzetében (12 vokskülönbség, 155 átjelentkezés).
Öt körzetben döntheti el a választást, hogy a második fordulóban kevesebben voksolnak a lakóhelyüktől távol, mint az elsőben. Ide tartozik Balogh körzete, valamint Győr is, ahol Szijjártó Péter (Fidesz– KDNP) 94 szavazattal kapott többet a szocialista polgármesternél, Balogh Józsefnél, de az első körben 224-en máshol szavaztak, míg a másodikban senki sem igényelte ezt.
Emlékezetes, Cservák Csaba alkotmányjogász az Alkotmánybírósághoz fordult, mert szerinte viszszás helyzetet teremthet, ha a lakóhelyétől távol szavazó állampolgár a jegyző igazolásával a második fordulóban is voksolhat, holott a lakóhelyén az első fordulóban már megválasztották a képviselőt.

Őt keresi a rendőrség a Lakatos Márk-botrányban