Hamis tanúzás és a hatóságok félrevezetése miatt indíthatnak eljárást Malina Hedvig diáklány ellen, akit augusztus 25-én támadtak meg ismeretlen tettesek Nyitrán, ám a rendőrség és a járási ügyészség szerint az eset nem történt meg. Az sem zárható ki azonban, hogy rémhírterjesztés lesz a vád, minthogy az eset nagy nemzetközi visszhangot váltott ki és „ártott a szlovák–magyar kapcsolatoknak”. Arról, hogy Hedvig ügye miként folytatódik, Dobroslav Trnka, Szlovákia főügyésze dönt majd, a sajtónak adott nyilatkozata szerint a jövő héten közzéteszi határozatát.
Malina Hedvig és családja csalódott az ügyészség döntése miatt, de még mindig nem kapták meg a végzés indokait, ezért sem ők, sem a diáklány védőügyvédje, Roman Kvasnica nem nyilatkozik arról, miként akarják folytatni az esetet.
Az ügyészség döntése ellen már nem lehet fellebbezni, ezért vélhetően a szlovák alkotmánybírósághoz fordulhatnak csak. A nyitrai magyar diákok körében azonban megfogalmazódott egy olyan elképzelés, hogy aláírásgyűjtést kezdenek Hedvig támogatására, mert akik látták őt azon az augusztusi reggelen, mindenki állítja, súlyosan bántalmazták a csallóközi diáklányt. Ők nem hisznek abban, hogy Hedvig félt a vizsgától, ezért kitalálta bántalmazását és sérüléseit.
A szlovákiai emberjogi szervezetek viszont ez idáig nem alakítottak ki semmilyen véleményt Malina Hedvig ügyével kapcsolatban. A Helsinki Polgári Társaság szerint az eset még folytatódik, a nyomozó szervek munkájának befejezése előtt nem kívánnak nyilatkozni. Az Amnesty International szóvivője, Ingrid Králová pedig arról tájékoztatta lapunkat, hogy Hedvig nem fordult hozzájuk, nem kért tőlük segítséget, ezért ez idáig nem is foglalkoztak ügyével.
Marad az amnesztia. Érvényben marad Szlovákiában az az amnesztia, amellyel Vladimír Meciar kormányfő felmentette Michal Kovác államfő fiának feltételezett elrablóit. Sok jel szerint a titkosszolgálat hajtotta végre az akciót, és Meciar ideiglenes államfőként megmentette a tetteseket, írja az uno.hu.

Kémbotrány 6 lépésben: a legsúlyosabb válság a magyar–ukrán kapcsolatokban