Phenjan szándékát közvetve megerősítették amerikai diplomáciai források is, kínai közlésre hivatkozva: eszerint Peking két diplomatát menesztett a szomszédos országba, hogy megpróbálják annak vezetését lebeszélni az újabb atomkísérletekről.
Közben Tokióban tárgyalt az amerikai külügyminiszter, Condoleezza Rice japán kollégájával, Aszo Taróval. Rice négy országot érintő „kríziskörútjának” első célállomása a japán főváros volt, ma Dél-Koreába, majd Kínába és Oroszországba látogat. A külügyminiszter célja megértetni kollégáival, hogy a Phenjan ellen a hét végén meghozott büntetőintézkedéseket érvényesíteni kell. Diplomáciai források szerint Szöult és Pekinget azonban továbbra is aggasztják az ENSZ-határozat bizonyos pontjai, így gondot jelenthet Dél-Koreának az Észak-Koreába tartó vagy onnan induló hajók rakományainak ellenőrzése, hiszen Szöul a tengeri konfliktus elkerülésére törekszik. Alexander Vershbow, az Egyesült Államok dél-koreai nagykövete szerint Rice Szöulban minden bizonnyal szóvá teszi a szállítmányok ellenőrzésének szükségességét.
Az amerikai külügyminiszter tegnap biztosította japán kollégáját arról, hogy az Egyesült Államok mindent megtesz Japán megvédése érdekében. Taro arra hívta fel a figyelmet, hogy kormányának nem áll szándékában atomfegyverre szert tenni, mivel biztonsági garanciát nyújt számára Washington szövetsége.

Soros fütyül, Magyar Péter egymilliót lép Ukrajnáért a már ismert koreográfia szerint