Bajnai Gordon visszafelé mutogat

Dénes Zoltán
2007. 03. 30. 23:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Közel 40 ezer pályázatot nyújtottak be 2004 és 2006 között az első Nemzeti fejlesztési tervben kiírt uniós tenderekre, amelyekből
16 280 támogatási szerződést írtak alá. Az elfogadott projektek közül mintegy ötezer zárult le – közölte tegnap Bajnai Gordon fejlesztéspolitikai kormánybiztos. Elmondta, a kedvezőnek tűnő átfogó mutatók azonban számos projektszintű gondot rejtenek. Jelenleg ugyanis több mint 11 ezer projekt megvalósítása folyik. Körülbelül 2700-nak van 90 napnál régebbi kifizetetlen számlája, amelyek összértéke meghaladja a 30 milliárd forintot. A 90 napnál hosszabb idő óta ki nem fizetett számlák aránya több mint 78 százalékos. Bajnai szerint a helyzet elfogadhatatlan, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség ésszerűsíti a munkafolyamatokat, s minden projekthez rendelnek egy embert, aki felelős lesz a határidők betartásáért.
Körülbelül 30 projektre fog egy ember jutni, így létszámbővítésre is szükség lesz. A kialakult állapotokat firtató kérdésre válaszolva hozzátette: nyilvánvaló, hogy az ilyen rendszerszintű gondokért leginkább a szervezet vezetőjét terheli felelősség. Vagyis a késedelmes kifizetésekért ez esetben az ügynökség korábbi vezetőjét, Baráth Etelét, akit viszont számon kérni már nem lehet. A mostani átalakítások hatásaként Bajnai reményei szerint július végére egy százalék alá csökken a jelenleg 8,85 százaléknyi, egy évnél régebben kifizetetlen számlák aránya, és szeptemberre egy százalék alá esik a 90 napnál hosszabb ideje kifizetetlen számlák aránya.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.