Két nőstény farkas sikeres klónozását jelentették be dél-koreai kutatók a hét elején – adta hírül az AFP.
A tudósok, akiknek a világ első klónozott kutyája – egy afgán agár – is az életét köszönheti, elmondták, hogy az állatok már tavaly október 25-én megszülettek. Mivel azonban mindeddig nem voltak biztosak abban, hogy megfelelően fejlődnek és teljesen egészségesek, nem akarták nyilvánosságra hozni eredményeiket.
Igaz, a tudományos lapokat már tavaly is megpróbálták tájékoztatni. Közléseiket azonban mindenütt figyelmen kívül hagyták, mert a csoportot korábban a botrányba keveredett Hvang Vu Szuk vezette.
Emlékezetes, hogy a Dél-Koreában nemzeti hősként tisztelt őssejtkutatónak 2005 decemberében le kellett mondania. Kiderült ugyanis, hogy megváltoztatta a kutatási eredményeket. Azt állította, hogy sikerült létrehoznia 11 őssejtkolóniát, ezek többségéről azonban bebizonyosodott, hogy hamisítvány. A professzor ellen büntetőeljárás folyik, noha ma is kitart amellett, hogy ő tette meg az első lépést az ember klónozása felé.
A szöuli állatkertben bemutatott, ma már húszkilós farkasokról szóló bejelentést ezért bizalmatlanul fogadta a tudományos világ. Holott kiderült, hogy a csapat nem minden tudományos eredménye blöff, Snuppy, a kutatócsoport afgán agara, valóban genetikai másolat.
A tudósok büszkék az újabb sikerre, mert hiába klónoztak már sok állatfajtát a világon, különösen nehéz feladat a kutya vagy a farkas pontos genetikai másolatát létrehozni. A választás azért esett a farkasra, mert veszélyeztetett élőlény, amelynek fennmaradását elősegítheti a klónozás.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel