Huszonegy igen szavazattal Ambrus Zoltánt társadalmi alelnökké választotta a Heves Megyei Közgyűlés tegnap. A számokból kitűnik, a kiugrott volt fideszes képviselő is igennel szavazott magára.
Tatár László, a Fidesz – Magyar Polgári Szövetség frakcióvezetője ezt a tényt természetesen nem hagyta szó nélkül, s közölte, eddig csak találgattak, most pedig tudják, hogy a kormánypártiak közpénzért vásárolták meg az áruló politikus mandátumát. A politikus felhívta a figyelmet: nem olcsó dolog Heves megyében a közgyűlés társadalmi alelnökének lenni mostanság, mert Ambrus havi 250 ezer forintos tiszteletdíja mellett ötvenezer forintos költségtérítésben részesül, ráadásul a költségtérítéshez számlák benyújtására sincs szükség. Az alelnökség ára a ciklus hátralévő három és fél éve alatt meghaladja a 12 millió forintot, s ezt az összeget az adófizető polgárok fizetik ki. „Azt hiszem, Ambrus Zoltánnak ettől kezdve nem függetlenként kell szerepelni a közgyűlésben, hanem a szocialista frakcióba beülni” – mondta Tatár.
A megyeháza előtt összegyűlt tömeg – rendőrök felügyelete mellett – Ambrus Zoltán mandátumának visszavonását követelte, ezért a képviselő a hátsó bejáraton közelítette meg az üléstermet. Az alelnökké választott politikus a pozíció elvállalását azzal magyarázta, hogy a polgári frakció sem alelnöki, sem bizottsági elnöki funkciót nem vállalt. – Ha ezt betöltötték volna, akkor nem vállalta volna a megbízatást – tette hozzá. Ugyanakkor úgy vélekedett, hogy alelnökként hasznosabban tud a megye érdekében dolgozni, mint egyszerű képviselőként. Ugyanis így könnyebben értesülhet a két fél elképzeléseiről, vagyis több információ birtokában helyesebb döntéseket hozhat, mondta Ambrus Zoltán.
Ismeretes, Ambrus február 23-án jelentette be, hogy kilép a Fideszből, majd szavazatával lehetővé tette a szocialista Sós Tamás megyegyűlési elnökké választását. Az októberi önkormányzati választásokon egyébként patthelyzet alakult ki azt követően, hogy egyaránt húsz-húsz mandátumot szereztek a szocialisták, illetve a Fidesz és szövetségesei. Utóbbiak igényt tartottak a közgyűlés vezetésére, mivel ők kilencszáznegyven szavazattal többet kaptak, mint a szocialisták. Már a két oldal megegyezett a működésképtelen testület feloszlatásáról, amikor Ambrus bejelentette, hogy függetlenként folytatja munkáját. Így lett a hevesi megyegyűlés az egyetlen szocialista vezetésű megyei önkormányzat az országban.

Brüsszel vs. Magyarország: már több mint 40 ezren követelik Magyar Péterék távozását