Ellentmondásosan nyilatkozott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a magyar külpolitika jövőbeli irányairól: diplomaták előtt uniós elkötelezettségét hangoztatta energiapolitikai kérdésekben, majd egy újságnak nyilatkozva lesajnálta azt, és egyértelműen jelezte az Oroszországhoz való közeledést – mondta interpellációjában Németh Zsolt fideszes képviselő az iránt érdeklődve, melyik állítás tekinthető hivatalos álláspontnak. Göncz Kinga külügyminiszter szerint energiapolitikánk nem változott, elsődleges a lakossági igények kielégítése, ez nagyrészt orosz importból történik, ugyanakkor európai kötelezettségeinket is teljesítjük. A politikus szerint az európai Nabucco- és az orosz Kék Szalag-projektekkel kapcsolatban sok a kérdőjel, még nem lehet tudni, a vezetékek kiegészítik-e egymást, vagy versenytársak lesznek. Németh hangsúlyozta, a nemzetközi sajtó érdeklődését is felkeltette, hogy a miniszterelnök Európa-ellenes szövetség felé vezeti az országot az energetikai megállapodásaival.
A vizitdíj intézményének problémáira hívta fel a figyelmet Puskás Tivadar (KDNP), aki kifogásolta, hogy 600 forintot kell fizetni tüdőszűrő vizsgálatért, és a közfeladatot ellátók munka közbeni sérüléseit is díj ellenében kezelik. Megjegyezte, a cukor- és daganatos betegek sem mentesülnek a kórházi napidíj-fizetési kötelezettség alól. Molnár Lajos egészségügyi miniszter beszámolt arról, hogy a közvélemény a vártnál is pozitívabban reagált a vizitdíj bevezetésére, hiszen mindenki tudja, ez tisztességesebb, mint a hálapénz.
Nagy Kálmán és Soltész Miklós kereszténydemokrata képviselők azt kifogásolták az egészségügyi miniszternél, hogy mi lesz a sorsuk azoknak a krónikus betegeknek, akiknek 100 kilométert kell utazniuk az orvosi ellátásukhoz, a szegényeknek, akiknek útiköltséget, gyógyszert és orvost kell fizetniük és szerezniük, valamint azoknak a kismamáknak, akik a kórházbezárások és -leépítések miatt elveszítették szülészetüket és orvosaikat. Molnár Lajos közölte: azért kellett megváltoztatni a rendszert, hogy a betegek ne bolyongjanak, hogy mindenkinek legyen egy területileg felelős kórháza. Ekkor egy ellenzéki bekiabálás hangzott fel az ülésteremben: „Te bolyongsz egyedül, Molnár!”
Lázár János (Fidesz), Hódmezővásárhely polgármestere nem kapott választ Molnár Lajostól azon kérdéseire, milyen nemzetközi standardok, szakmai anyagok, hatástanulmányok alapján szüntették meg Hódmezővásárhely aktív kórházi ágyainak 63 százalékát, s ha a város közepén infarktust szenved valaki, miért kell Szegedre utaznia, a sebészetért pedig Szentesre. Lázár azt is tudatta: ügyvédjei március 14-én bent jártak az egészségügyi tárcánál, elkérték a miniszter kórházleépítésről szóló közigazgatási határozatait, ám csak egy üres aktát kaptak. A tárca vezetője azt mondta, hogy a miniszteri határozatot jogi úton meg lehet támadni.

A világ egyik legjobb vodkája készül Zamárdiban