Molnár: Pozitívan fogadták a vizitdíjat

Tegnap is Molnár Lajos egészségügyi minisztert ostromolták a fideszes és a KDNP-s képviselők a kórházbezárások, illetve az aktív ágyak megszüntetése által okozott áldatlan állapotok kapcsán a T. Házban. Németh Zsolt fideszes képviselő színvallásra szólította fel a kormányzatot, hogy energiapolitikai kérdésekben az európai vagy az orosz érdekszférához akar-e közelíteni.

Török László
2007. 03. 20. 0:00
VéleményhírlevélJobban mondva - heti véleményhírlevél - ahol a hét kiemelt témáihoz fűzött személyes gondolatok összeérnek, részletek itt.

Ellentmondásosan nyilatkozott Gyurcsány Ferenc miniszterelnök a magyar külpolitika jövőbeli irányairól: diplomaták előtt uniós elkötelezettségét hangoztatta energiapolitikai kérdésekben, majd egy újságnak nyilatkozva lesajnálta azt, és egyértelműen jelezte az Oroszországhoz való közeledést – mondta interpellációjában Németh Zsolt fideszes képviselő az iránt érdeklődve, melyik állítás tekinthető hivatalos álláspontnak. Göncz Kinga külügyminiszter szerint energiapolitikánk nem változott, elsődleges a lakossági igények kielégítése, ez nagyrészt orosz importból történik, ugyanakkor európai kötelezettségeinket is teljesítjük. A politikus szerint az európai Nabucco- és az orosz Kék Szalag-projektekkel kapcsolatban sok a kérdőjel, még nem lehet tudni, a vezetékek kiegészítik-e egymást, vagy versenytársak lesznek. Németh hangsúlyozta, a nemzetközi sajtó érdeklődését is felkeltette, hogy a miniszterelnök Európa-ellenes szövetség felé vezeti az országot az energetikai megállapodásaival.
A vizitdíj intézményének problémáira hívta fel a figyelmet Puskás Tivadar (KDNP), aki kifogásolta, hogy 600 forintot kell fizetni tüdőszűrő vizsgálatért, és a közfeladatot ellátók munka közbeni sérüléseit is díj ellenében kezelik. Megjegyezte, a cukor- és daganatos betegek sem mentesülnek a kórházi napidíj-fizetési kötelezettség alól. Molnár Lajos egészségügyi miniszter beszámolt arról, hogy a közvélemény a vártnál is pozitívabban reagált a vizitdíj bevezetésére, hiszen mindenki tudja, ez tisztességesebb, mint a hálapénz.
Nagy Kálmán és Soltész Miklós kereszténydemokrata képviselők azt kifogásolták az egészségügyi miniszternél, hogy mi lesz a sorsuk azoknak a krónikus betegeknek, akiknek 100 kilométert kell utazniuk az orvosi ellátásukhoz, a szegényeknek, akiknek útiköltséget, gyógyszert és orvost kell fizetniük és szerezniük, valamint azoknak a kismamáknak, akik a kórházbezárások és -leépítések miatt elveszítették szülészetüket és orvosaikat. Molnár Lajos közölte: azért kellett megváltoztatni a rendszert, hogy a betegek ne bolyongjanak, hogy mindenkinek legyen egy területileg felelős kórháza. Ekkor egy ellenzéki bekiabálás hangzott fel az ülésteremben: „Te bolyongsz egyedül, Molnár!”
Lázár János (Fidesz), Hódmezővásárhely polgármestere nem kapott választ Molnár Lajostól azon kérdéseire, milyen nemzetközi standardok, szakmai anyagok, hatástanulmányok alapján szüntették meg Hódmezővásárhely aktív kórházi ágyainak 63 százalékát, s ha a város közepén infarktust szenved valaki, miért kell Szegedre utaznia, a sebészetért pedig Szentesre. Lázár azt is tudatta: ügyvédjei március 14-én bent jártak az egészségügyi tárcánál, elkérték a miniszter kórházleépítésről szóló közigazgatási határozatait, ám csak egy üres aktát kaptak. A tárca vezetője azt mondta, hogy a miniszteri határozatot jogi úton meg lehet támadni.

Ne maradjon le a Magyar Nemzet legjobb írásairól, olvassa őket minden nap!

Google News
A legfrissebb hírekért kövess minket az Magyar Nemzet Google News oldalán is!

Portfóliónk minőségi tartalmat jelent minden olvasó számára. Egyedülálló elérést, országos lefedettséget és változatos megjelenési lehetőséget biztosít. Folyamatosan keressük az új irányokat és fejlődési lehetőségeket. Ez jövőnk záloga.