Irak megszállása törvénytelen – jelentette ki az Arab Liga csúcstalálkozóján Abdullah szaúdi király. Az ülésen elnöklő uralkodó arra szólította fel a résztvevőket, hogy ne engedjék külföldieknek eldönteni a régió sorsát. Az uralkodó a 23 tagállam vezetőinek szegezte a kérdést: miért van az, hogy az arab országok most távolabb állnak az egységtől, mint hatvan évvel ezelőtt, az Arab Liga létrehozásakor? „Ha bízunk egymásban, a cselekvőképesség is visszatér. Akkor nem fogjuk megengedni egy külföldi hatalomnak, hogy meghatározza a térségünk jövőjét” – hangoztatta az uralkodó, utalva az Egyesült Államok iraki megszállására. Egyúttal felhívta a ligát, hogy kezdjenek új fejezetet egymás között, így „megvalósíthatjuk álmainkat, és visszaszerezhetjük a régi dicsőséget”.
Washington válaszában kategorikusan elutasította a szaúdi király szavait. „Az Egyesült Államok az iraki nép kérésére tartózkodik az országban, az ENSZ mandátuma alapján. Bármilyen vélemény, amely ennek ellenkezőjét állítja, az hamis – mondta Gordon Johndroe, az amerikai nemzetbiztonsági tanács szóvivője.
Mint azt várni lehetett, az Arab Liga rijádi csúcstalálkozóján részt vevő 23 állam képviselője támogatja az arab béketerv néven 2002-ben bemutatott programot. A terv szerint Izraelnek vissza kellene vonulnia az 1967-es határokig, visszaengednie a palesztin menekülteket, és elismernie a Kelet-Jeruzsálem fővárossal megalakítandó palesztin államot, cserébe az arab országok teljes körű diplomáciai kapcsolatot vennének fel Tel-Avivval. Bár Izrael öt évvel ezelőtt még elutasította a programot, az utóbbi időben úgy nyilatkoztak képviselői, hogy „vannak pozitív elemei” a tervnek. Iszmail Haníje palesztin miniszterelnök szerint kizárt, hogy Izrael az arabok tervét teljes egészében elfogadná. A béketervet jelenlegi formájában Simon Peresz izraeli miniszterelnök-helyettes is elutasította, ám hangoztatta a tárgyalások szükségességét.

A részeges szegedi karatés rátámadt egy férfira, de olyat kapott, hogy padlót fogott – videó