Valami fatális véletlen folytán az osztrák Hypo női együttese szinte mindig a bécsi kupasorsolások kedvezményezettjévé válik. Mint idén is, hiszen a BL elődöntőjében a südstadtiak az orosz Toljattit kapták ellenfélül, amelyet a hazai visszavágón valószínűleg annyi góllal vernek majd, amenynyivel éppen kell, míg a másik ágon a Slagelse és a Győri Audi ETO vív jóval bizonytalanabb végkimenetelű párharcot. Az ellenfél ereje főleg Cecilie Legangerben, a norvég kapusban és Bojana Popovicsban (leánykori nevén Petrovics), a szerb átlövőben rejlik – velük 34-26-ra legyőzték a csoportkörben az FTC-t a Népligetben, nélkülük 28-27-re kikaptak tőle otthon –, no meg Anja Andersen edzőben, akit a holnapi mecscsen normális esetben be sem szabadna engedni a csarnokba. A világ valaha élt legvirtuózabb játékosa ugyanis a negyeddöntő első összecsapásán kocsmai szintű lökdösődésbe, már-már bunyóba keveredett a Ljubljana trénerével, de mindkettőjüket csak egy meccsre tiltották el. A Győr azonban Andersennel együtt elbírhat a Slagelsével, ha saját formáját futja, mint ahogy egy körrel korábban a norvég listavezető Larvikot is oda-vissza elpüfölte.
A Budapest Bank-FTC reményei visszafogottabbak. Németh András, Kirsner Erika és Tóth Tímea Bécsbe igazolásának hivatalos bejelentése óta első mérkőzését vívja a csapat, kérdés, távozókra és maradókra milyen hatással lesznek a történtek. Az viszont nem kérdés, hogy a román házigazda roppant erős, ezt legutóbb nyáron bizonyította, amikor a Fradi erdélyi túrája során Székelyudvarhelyen 20-10-es félidő után nyert 39-26-ra. Ettől azonban még roppant komolyan veszi ellenfelét, Gheorghe Tadici edző például Budapesten húsvétolt, hogy a helyszínen tekintse meg a női Magyar Kupát, és a látottakról azt mondta a román sajtóban: a Ferencváros jól összerakott, remekül működő csapat, de különösebben nem kell tartani tőle, mert kevés a cserelehetősége, és a mérkőzések hajrájára elfárad. A helyi drukkerek azért így is minden korábbinál kíváncsibbak a találkozóra, ugyanis a pénztárnyitás utáni első hat órában elkapkodták az összes jegyet, majd a hoppon maradtak dühükben állítólag a pénztárt is betörték. Természetesen lesznek magyar szurkolók is; a törzsgárda útra kel Budapestről, az erdélyi légió pedig már szervezi, hogy a Székelyudvarhely, Csíkszereda, Sepsiszentgyörgy útvonalon egyesül a vonaton, és a törcsvári szoroson áthaladva lép be Ó-Romániába.
Balatonfüredre egyszerűbb eljutni. Bár a Pick-Szegednek erről bizonyosan más a véleménye, hiszen a címvédő hiányzik a Budapest Bank Magyar Kupa négyes döntőjéből. A „tettes” a Tatabánya, amely szegedi döntetlennel lépett túl a favoriton, de a bajnoki felsőház többi tagja jelen lesz, a „Final Four” résztvevői eddig öszszesen 19 kupadiadalt jegyeznek. Igaz, igen egyenlőtlen eloszlásban: az MKB Veszprém 16-szor nyert – ráadásul sorozatban 19. döntőjére készül –, míg a Dunaferr (2001), a PLER-Airport (még Elektromosként 1997-ben) és a Tatabánya Carbonex (1978) egyszer-egyszer. Két utóbbi alakulat a vezetők viszszafogott, így abszolút reális esélylatolgatása szerint most is beérné a 3. hellyel, ami egyúttal KEK-indulásra jogosít fel – legalább a vasárnap reggeli bronzmeccs sem kötelező, langyos sétát hoz majd. A ma délutáni elődöntők párosítása (Veszprém–PLER, Dunaferr–Tatabánya) viszont utat nyit a Veszprém–Dunaferr finálénak, ami a Szeged távollétében a legrangosabb szereposztás. Sőt, a közelmúltbeli formákat tekintve szegedi jelenlét esetén is az lenne. (A Budapest Bank Magyar Kupa részletes programja Hét végi sportműsor című rovatunkban olvasható.)

Lencsevégre kapták a miniszterelnököt az olasz éjszakában