Tavaly is meg tudták őrizni kiemelkedő pozíciójukat az Integrált Takarékszövetkezetek a hazai bankrendszerben, amit mi sem bizonyít jobban annál, hogy az integráció a második helyet foglalja el a pénzintézeti rangsorban a lakossági betét- és hitelállomány, valamint a lakossági ügyfelek részére vezetett folyószámlák száma terén. A Takarékszövetkezeteknél számlát vezető vállalkozások száma tavaly elérte a háromszázezret, ami szintén második helyet jelent a banki összehasonlításban.
A takarékszövetkezetek saját tőkéje 2006 végén 77,6 milliárd forint volt, csaknem tízmilliárd forinttal több, mint az előző év azonos időszakában. Hasonló dinamikájú növekedés tapasztalható a szektor mérlegfőösszegének terén is, amely 1125 milliárd forintra növekedett az előző évi 1038 milliárd forintról. Az Integráció eszközállományán belül a legnagyobb arányt az ügyfeleknek nyújtott hitelek képviselik, a lakossági hitelállomány tavaly meghaladta a 264 milliárd forintot. Jelentősen gyarapodott az önkormányzati hitelállomány is, év végére elérte a 8 milliárd forintot.
A Takarékszövetkezeteknél 2006-ban 596 önkormányzat vezetett számlát (ez a számadat a hazai bankok rangsorában ugyancsak a második helyet jelenti), összesített betétállományuk megközelítette a 12 milliárd forintot.
A szövetkezeti hitelintézetek sajátossága, hogy a kereskedelmi bankoktól eltérően a forrásoldali növekedés motorja a betétállomány gyarapodása. Az Integrált Takarékszövetkezetek ügyfelekkel szembeni kötelezettsége 2006 végére meghaladta a 990 milliárd forintot, ebből a lakossági betétállomány 839,9 milliárd forintot tesz ki. A Takarékszövetkezetek üzemeltetik Magyarországon a második legnagyobb ATM-hálózatot: ügyfeleik már az ország 554 pontján vehetnek fel készpénzt.

Így szabaduljon meg a nyesttől a padláson