Nekünk nem elfogadható a több-biztosítós rendszer – tudatta Kertész abban az üzenetében, amelyet a Magyar Szociális Fórum kerekasztalához intézett, jelezvén, hogy az általa vezetett szocialista párti platform nevében aláírja azt az állásfoglalást, amely április 19-én vált ismertté Elutasítjuk az egészségügyi biztosítás reformjára vonatkozó javaslatot címmel.
A dokumentum szakmailag, társadalmilag és politikailag előkészítetlennek, koncepciójában tévesnek minősíti a biztosítási piac megnyitására, és a magánbiztosítókon alapuló több-biztosítós rendszer bevezetésére vonatkozó javaslatot, és úgy ítéli meg, hogy sérti a társadalom és a nemzet érdekeit. Az aláírók feltétlenül indokoltnak tartják a reformjavaslat elutasítását.
Az állásfoglalást eredetileg mások mellett Gazsó Ferenc szociológus, Jánosi Gábor sebészorvos, Lányi András, az Élőlánc Magyarországért elnökségi tagja, Náray-Szabó Gábor, a Professzorok Batthyány Körének elnöke, Prókay Sándorné, a Vasút-egészségügyi Dolgozók Szakszervezetének ügyvezető alelnöke, Simó Endre, a Magyar Szociális Fórum koordinációs munkabizottságának koordinátora, a szociális kerekasztal szervezője, Sipos József, az MSZP társadalompolitikai tagozatának tagja és Szabó Endre, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnöke jegyezte. A társadalombiztosítási reformot elutasító személyiségekhez április 19. óta több szaktekintély csatlakozott.
Az új egészségbiztosítási rendszer 2008 második felében, de legkésőbb 2009-től indulhatna – közölte Lendvai Ildikó, az MSZP frakcióvezetője az ATV-ben. Hangsúlyozta, a döntésnél fontos szempont lesz, hogy a magánbiztosítók ne „mazsolázhassanak” a biztosítottak között. Úgy fogalmazott: „a több-biztosítós variációból is ötfajta létezik, s ebből a mi szívünkhöz három (…), az SZDSZ-es kollégák szívéhez kettő áll közelebb”.

Orbán Viktor: Az Európai Néppárt úgy döntött, hogy még több fegyvert és még több pénzt kell küldeni Ukrajnába – videó