Egy szakértő szerint Tocsik Mártát 420 millió forint illetné meg abból a 804 milliós sikerdíjból, amelyet a Horn-kormány idején, 1995–96-ban szavazott meg és utalt át részére az Állami Privatizációs és Vagyonkezelő Részvénytársaság (ÁPV Rt.) igazgatósága. Tocsik akkor azt vállalta, hogy a jutalék fejében lealkudja a privatizációs bevételekből a helyi önkormányzatokat megillető összeg egy részét. A Legfelsőbb Bíróság (LB) 2003-ban a Legfőbb Ügyészség kezdeményezésére azt állapította meg, hogy a jogásznő és az ÁPV Rt. között a jutalékról megkötött szerződés semmis, mert a jó erkölcsbe ütközik. Az ítélet szerint a megbízott nem vállalt semmilyen kockázatot, és vitatható, hogy tevékenysége egyáltalán szükséges volt-e. Rögzítették azt is, ellenkezik a társadalom értékítéletével, ha valaki a gazdasági átalakulás ellentmondásait kihasználva az átlagos jövedelmet messze meghaladó bevételre tesz szert. Az LB ugyanakkor rámutatott, hogy a vagyonkezelőnek el kell számolnia hajdani megbízottjával. Tocsik Mártát ugyanis a ténylegesen elvégzett munkáért díjazás illeti meg.
A Legfőbb Ügyészség által a jogásznő és az ÁPV Rt. ellen megindított polgári perben az igazságügyi szakértő azt közölte: Tocsik Mártának 420 millió forint megbízási díj javasolható. Az ügyészség mint felperes ugyanakkor csupán hárommillió forintot adna az államkasszából Tocsiknak. A február 14-én megtartott legutóbbi tárgyaláson kiderült: az eltérés oka az, hogy az ügyészség a tíz évvel ezelőtti munkabérekből indult ki. Az ügyész azt mondta, akkortájt 62 ezer forint volt az átlagkereset, s az ÁPV Rt. vezető beosztású munkatársai sem kaptak többet havi 240 ezer forintnál. A jogásznő képviselője azzal érvelt, hogy Tocsik nem alkalmazott, hanem megbízott volt. Más díjtételekkel szükséges elvégezni a kalkulációt.
Az ügyész javaslatára a Fővárosi Bíróság úgy határozott, hogy a szerdai tárgyaláson meghallgatja az igazságügyi szakértőt. Kérdés ugyanis, hogy a szakértő pontosan miből indult ki, hiszen a szerződés létrejöttekor kevés hasonló megállapodás köttetett. Tény viszont, hogy az önkormányzatok megbízottjaként hajdan közreműködő Vektor Rt. is sikerdíjat kapott juttatásként, ennek az elért bevétel volt az alapja.
Minden bizonnyal tisztázzák azt is, meddig volt a 804 milliós
összeg a jogásznő számláján. Abból ugyanis Tocsik Márta 340 milliót nyomban átutalt két gazdasági társaságnak. Ezekről a cégekről az utóbb megindult büntetőeljárásban kiderült, csak papíron dolgoztak a jogásznő alvállalkozóiként. A közreműködésükről szóló szerződés valótlannak bizonyult. Tocsik Mártát emiatt az LB okirat-hamisítás címén korábban pénzbüntetésre ítélte.

Menczer: A teljes magyar dollármédia cinkos, támogatnak egy hazaárulót – videó