Francois Bayrou, a középutas jelölt sokáig a kampány meglepetésembere volt, erősen szorongatta a két vezető aspiránst, ám mostanra visszaesett, legalábbis a kimutatások alapján. Ő mára csak 15 százaléknyi szavazatra számíthat, ami azt jelzi, hogy Jean-Marie Le Pen, a radikális Nemzeti Front jelöltje talán harmadikként végezhet a közvélemény-kutatóknál. A végeredményt egyelőre senki nem meri megjósolni, a lakosság egyharmada ugyanis továbbra sem döntött egyik jelölt mellett sem. A vasárnapi választáson a legtöbb szavazatot gyűjtött két jelölt marad állva, ők csapnak össze két hétre rá, május 6-án.
Érdekes módon a vezető jelöltek mind dél felé utaztak, hogy lezárják a kampányukat. Sarkozy a délnyugati kikötővárosban, a sok arab bevándorlónak otthont adó Marseille-ben zárja kampányát. Tőle nem messze, Toulouse-ban fejezte be hadjáratát Ségolene Royal. Francois Bayrou egy rövid időszakra, az utolsó gyűlés erejéig hazatér a francia Baszkföldre, Pau-ba, Jean-Marie Le Pen pedig a francia Riviéra fővárosában, Nizzában beszél támogatóihoz. Le Pen egyébként Izraelben is kampányol. A Mááriv napilapban egy interjúban arra kérte a francia zsidókat, hogy szavazzanak rá. A Nemzeti Front elnöke szerint tény, hogy 2002-ben a zsidók őrá szavaztak. Egy másik izraeli napilap, a Háárec néhány hete arról cikkezett, hogy a francia zsidók valóban a radikális pártvezető mellé állhatnak, mivel határozottan elutasítja a bevándorlókat, akik főként mozlimok. Vele éppen ellentétesen viselkedik Royal, aki az utolsó hétre szervezett összes interjúját és találkozóját lemondta. A szocialista jelölt már korábban is megtette többször, hogy az előre megbeszélt interjúkon végül nem jelent meg, az utolsó héten még a sajtótájékoztatókon sem válaszol a kérdésekre.
Úgy tűnik, hogy Bayrou került az utolsó napokra a legnehezebb helyzetbe. A középutas programmal induló politikust mindkét vezető jelölt azzal vádolja, hogy a másik szekerét tolja. Tíz szavazóból hat ugyanakkor azt vallotta, hogy nem bízik sem a jobb-, sem a baloldalban, ez pedig Bayrounak segíthet. Mindenesetre 17 ezer ember előtt tartott gyűlést Párizsban, ahol a támogatói egyenesen „narancsos forradalmat” játszottak, minthogy ez Bayrou „kampányszíne”. Royal mellett állhat, hogy ő lehet az ország első női elnöke, ám a BBC szakértője rámutat, hogy a baloldali szavazók a legbizonytalanabbak, ráadásul legalább hét jelölt áll csatasorba ezen a politikai oldalon. Nicolas Sarkozy az utolsó napra maga mellé tudta csábítani az ország egyetlen élő exelnökét, Valéry Giscard D’Estaing-et.
Internetes blogot vezető francia újságírók kijelentették, hogy vasárnap az urnák lezárása előtt – illegális módon – már délután hozzáférhetővé fogják tenni honlapjaikon az elnökválasztás első fordulójának valószínű eredményét. Az exit poll-eredményeket a szomszédos francia nyelvű országok természetesen közölhetik, ám azokat megkapják a francia vezető újságok is. Jean-Marc Morandini, az Europe 1 rádióadó újságírója szerint a francia tilalom képmutatás, és jelezte: amint megkapja szerkesztőként az exit poll-eredményeket, azonnal közzéteszi az adatokat a blogján.

Privát számán fenyegette meg az MNB ügyintézőjét Magyar Péter