Kaliforniában kampányoltak és vitáztak a hét végén a demokrata párt 2008-as elnökjelölt-aspiránsai. Az Egyesült Államok legnagyobb államában lehet értelemszerűen a legtöbb kampánytámogatást összegyűjteni, ezenkívül az is emeli a politikai jelentőségét, hogy az itt rendezendő előválasztást előre hozták február 5-re.
Mind Barack Obama, mind pedig Hillary Clinton a legmélyebben elítélte az iraki háborút, „katasztrófát”, „a vezetés legsötétebb hibáit” emlegetve. Az egykori First Ladyt különösen akkor tapsolta meg közönsége, amikor a háború kapcsán úgy fogalmazott: bárcsak vissza lehetne forgatni az idő kerekét, hogy „eltüntethessük a Bush–Cheney-kormányzatot”, amivel alighanem arra is célzott, hogy annak idején ő is megszavazta az iraki inváziót.
A demokraták háborúellenes kampánya könnyen célba ér az Irakból érkező hírek között. Szombaton az amerikai haderő például jelentette, hogy az előző két napban kilenc amerikai katona esett el, amivel 99-re emelkedett az áprilisi veszteség száma. 2003 márciusa, az iraki invázió kezdete óta 3346 amerikai katona vesztette életét az arab országban. Közben Kerbalában a síiták egyik legfőbb szentélye, Huszein imám mauzóleuma közelében hatvanhárom ember meghalt és további 170-en sebesültek meg a legújabb öngyilkos merénylet következtében.

Szijjártó Péter az Origónak: Az európai vezetők abban érdekeltek, hogy a háború minél tovább tartson