Varázslatos volt megszabadulni a kerekes széktől, testének súlyától, és érezni a mozgás örömét – áradozott a súlyos betegsége miatt negyven éve szinte mozgásképtelen brit asztrofizikus, Stephen Hawking azután, hogy a Zero Gravity társaság repülőgépén hétezer méter magasságban kipróbálhatta a súlytalanságot. A világhírű tudós négy évtizede él kerekes székben, amiotrófiás szklerózis betegsége miatt izmai fokozatosan megbénultak, kommunikálni csak tekintetével és hangszintetizátorral ellátott számítógép segítségével képes – adta hírül az AP.
Az átalakított Boeing 727-es csütörtökön szállt fel a floridai Kennedy űrközpont repülőteréről. Belsejét úgy képezték ki, hogy utasait megvédjék a sérülésektől, és a kamerák rögzíthessék az eseményeket. A tudóst négy orvos és két ápolónő kísérte el. A pilóták tízezer méter magasra emelkedtek, 45 fokos szögbe fordították a gépet, és így kezdtek zuhanórepülésbe. Ezzel 25 másodpercig sikerült a súlytalanság állapotát előidézni. Hawking ekkor kiemelkedett a tolószékből, és lebegett. A pilóták nyolcszor ismételték meg a mutatványt, így a fizikus öszszesen több mint három percet tölthetett a levegőben, kiiktatva a gravitációt. Eddig körülbelül 2700-an vettek részt a Zero Gravity repülésein fejenként 2750 euróért. Hawking az első mozgássérült közöttük, az ő költségeit a cég állta. Mint mondta, évek óta dédelgetett álma teljesült, amikor kis időre megszabadulhatott betegsége béklyóitól.
A 65 éves Hawkingot az elméleti fizika egyik legismertebb képviselőjeként tartják számon. Jelenleg a Cambridge Egyetem matematikaprofesszora, ugyanazt a tanszéket vezeti, amelyet korábban Isaac Newton.
Az idő rövid története és az A világegyetem dióhéjban című nagy sikerű könyvek szerzője ez alkalommal is hangot adott azon meggyőződésének, hogy egy katasztrófa előbb vagy utóbb megsemmisíti a Földet, és ahhoz, hogy az emberi faj fennmaradjon, meg kell hódítania a világűrt.

Erre nagyon ráfázhat Magyar Péter, újabb ügyekben jelentették fel