Továbbra sem készült el valamennyi olyan intézkedés terve, amely a következő évekre felvázolt, nagyarányú kiadáscsökkentéseket alátámasztaná, a késlekedés pedig gondot okozhat az Európai Bizottságnak most küldendő jelentésnél is. A Brüsszellel korábban kötött megállapodás értelmében hazánknak – a többi tagországgal szemben – nem évente, hanem félévente kell beszámolnia arról, hogyan halad előre konvergenciaprogramjának teljesítésében. A Világgazdaság információi szerint az államreform-bizottság a Pénzügyminisztérium számára már elkészítette beszámolóját a program végrehajtásáról, s e dokumentum szerint százmilliárd forintos pluszbevételt is hozhat az államháztartás konyhájára az ingatlanadó bevezetése. A lap által közölt bevételi terv az ingatlanadó bevezetéséhez kapcsolódó pesszimistább előrejelzéseket támasztja alá, korábban ugyanis három lehetséges verzió látott napvilágot. Az egyik terv államháztartási szinten nullszaldósra „hozta volna ki” az ingatlanadó bevezetését, a másik nettó 40-50 milliárdos pluszbevételt irányzott elő, míg a harmadik százmilliárd forintot meghaladó befizetéssel kalkulált. A Draskovics Tibor kormánybiztos vezette grémium mostani beszámolója azt mutatja, hogy a vagyonadó koncepcióját ugyan már kidolgozták, ám ennél több nem történt.
Késik a közfeladatok felülvizsgálata is, amely ugyancsak a tartós kiadáscsökkentést tudná megalapozni. Az anyag hallgat arról, hogy a korábbi terveknek megfelelően vajon megkezdődik-e az idén a tb-járulékok befizetésének személyre szóló nyilvántartása. Nem derül ki a dokumentumból az sem, hogy a kabinet 2007-ben mérlegeli-e a közteherviselés átfogó átalakítását.
A többség szerint válság lesz. A Szonda Ipsos és a Figyelő hetilap tegnap közzétett felmérése szerint a magyarok 45 százaléka úgy látja: az ország gazdasága komoly válságban van, a válaszadók több mint fele pedig úgy véli, a honi gazdaság helyzete a következő egy évben még rosszabbra fordul. A lakosság a saját anyagi helyzetét is pesszimistán ítéli meg: 58 százalékuk szerint egy éven belül a háztartásuk anyagi helyzete rosszabb lesz, s csupán 10 százalék reménykedik lehetőségei javulásában. A borúlátást jellemzi, hogy a megkérdezettek 89 százaléka nem tervezi fél éven belül értékesebb fogyasztási cikk vásárlását.

Más ügyekkel is összefügghet a svéd testvérek eltűnése Baranyában