Kaszparovot legalább 170 másik tüntetővel együtt vették őrizetbe. A politikai karriert ambicionáló volt sakkvilágbajnokot később átszállították egy moszkvai bíróságra, amely végül a közrend megsértése címén ezerrubeles (mintegy 40 dolláros) pénzbírságra ítélte, majd szabadlábra helyezte.
A Másik Oroszország öt moszkvai helyszínre és Szentpétervárra szervezett tüntetést, tiltakozva azon intézkedések ellen, amelyekkel a szervezet szerint Putyin korlátozza a demokratikus szabadságjogokat. A hatóságok néhány korlátozott létszámú gyűléstől eltekintve betiltották a rendezvényeket. Kaszparovék mégis úgy döntöttek, hogy a tilalommal dacolva a Puskin térről vonulnak át az engedélyezett helyszínre. Az demonstratívan fellépő, hatezer emberrel az eseményt eleve túlbiztosító rendőrség már a Puskin téren is őrizetbe vette az ellenzéki egységfront számos aktivistáját, mégis többezres menet indult útnak. A hatóságok keményen léptek fel, gumibottal ütötték a felállított vaskerítéseken átjutó tüntetőket. Mintegy kétezernyi tiltakozó felvonulását Szentpéterváron is a rendőrség akadályozta meg. Emlékezetes, Gyurcsány Ferenc miniszterelnök legutóbbi moszkvai látogatásán azt mondta: „Oroszország nagyon fejlett demokrácia.”
Londoni vizsgálat. Elítélve legutóbbi kijelentéseit, a törvények betartására szólította fel a brit külügyminisztérium Borisz Berezovszkijt. A londoni emigrációban élő oligarcha „új orosz forradalomra” felhívó nyilatkozatát vizsgálja a Scotland Yard terrorellenes osztálya is, kiderítendő, hogy elkövetett-e a menekültstátusa megvonásához alapot teremtő törvényszegést. Szakértők szerint Berezovszkijnak ettől egyelőre nem kell tartania. (MN)

Ferenc pápát gyászolja az ország – képeken a Szent István Bazilikában tartott szentmise