Az európai alkotmányos szerződéstervezetről, az uniós energiapolitikáról és Afganisztánról tartott rövid megbeszélést tegnap este Londonban a magyar és a brit miniszterelnök. Gyurcsány Ferenc a walesi fővárosból, Cardiffból ha-
zatérőben állt meg a Downing Street-i miniszterelnöki hivatalban, ahol Tony Blair fogadta. A megbeszélés utáni néhány perces sajtótájékoztatón az MTI kérdésére, hogy az uniós alkotmányos szerződés tervezetének EU-szintű elfogadásáramennyi esélyt lát, Tony Blair kijelentette: „Lehetséges a megállapodás.” Hozzátette: reméli is, hogy lesz megállapodás ebben a kérdésben, mert a 27 tagú uniónak „szüksége van szabályokra” a hatékony működés érdekében. Blair szerint a nehézség az, hogy az alkotmányra nemet mondó francia és holland népszavazások után azt a szerződéstervezetet „már nem lehet visszahozni abban a reményben, hogy arról megegyezés születik”.
Lapunk előzetes értesülései szerint a találkozónak más célja volt. Úgy tudjuk, a megbeszélésen a fő téma a Nabucco kontra Kék Áramlat gázvezetékvita volt. London konkrétan abban bízik, hogy Budapest Vlagyimir Putyin orosz elnöknek tett ígéretét felrúgva eláll a Kék Áramlat vezeték támogatásától. A hírek szerint erre van is esély, ha figyelembe vesszük a magyar miniszterelnök nemrégiben tett nyilatkozatait. Ha Magyarország elállna a szerződéstől, az azt jelentené, hogy az orosz gázvezeték a Kék Áramlat rendszerének megépülése esetén sem Magyarországon keresztül haladna, hanem attól délre. Onnan húzódna egy leágazás hazánk irányába, ám ez elsősorban a gáz tárolásában kapna fontos szerepet.

Azt hitte, nem látják: videón, ahogy tiltott tárgyat akarnak bejuttatni a balassagyarmati börtönbe