FT.com
Neelie Kroes, az Európai Bizottság versenypolitikáért felelős biztosa „döbbenetét” fejezte ki, amiért Nicolas Sarkozy, a francia elnökválasztás jobboldali esélyese protekcionista retorikával kárhoztatta azt, hogy az indiai Lakshmi Mittal vette meg az Acelort, a legnagyobb francia acélgyártót – olvasható a neoliberális londoni lapban.
*****
Az újságnak a magyar állampapírokról írt cikkében az is olvasható, hogy Budapesten az ellenzéki párt gerjesztette az utcai lázadásokat, miközben a Gyurcsány-kormány eredményeket produkál, aminek oka az is, hogy gyengék a szakszervezetek, és a közszolgálatiak szakszervezetei nem állnak ellen, mert az MSZP lekötelezettjei. A lap szerint más európai országokban hasonló megszorítások esetén elkerülhetetlenek lennének a tiltakozások.
Herald Tribune
A globális, neoliberális amerikai lap címoldalán induló cikkben bírálja a spanyolok protekcionista lépéseit, amiért Madridnak nincs kifogása az ellen, hogy az olasz Enel „bevásárolja magát” a spanyol Endesa energiavállalatba, de ellenáll annak, hogy a német E.ON ugyanezt tegye.
Economist.com
A globális, neoliberális brit hetilap keményen bírálja a spanyol és az osztrák kormányt, amiért „pusztán nacionalista indokból” védik a hazai vállalatokat külföldi kivásárlástól.
Times Online
Az Európai Bizottságban több millió font értékről szóló botrányt vizsgáló rendőrség heteken belül további letartóztatásokat foganatosít – értesült a jobboldali brit lap.
LA LIBRE
A jobboldali, liberális belga lap A medvék paktuma címmel mellékelt poszterén 12 lépést ajánl olvasóinak a föld védelmére. Az egyik ajánlat: „Előnyben részesítem a hazai termékeket.”
*****
Egyre gyakoribb Európában, hogy a bevándorlóktól megkövetelik, adjanak számot arról, ismerik-e a befogadó országot. Ilyen vizsgát kell tenni Nagy-Britanniában, Hollandiában, Dániában (május 15-től), Finnországban, Portugáliában, Ausztriában, Görögországban, Lengyelországban és Olaszországban.
The American Conservative
A neokonzervatívokkal és liberálisokkal rendkívül kritikus amerikai lapban a nagy tekintélyű Anatol Lieven önpusztító politikának bélyegzi meg Washingtonnak azt a politikáját, amely a hidegháborút felidéző konfrontációra „játszik” Moszkvával. Putyin elnöknek roppant hálásnak kellene lenni, hiszen néhány éve sokan attól tartottak, hogy a Jelcin és kleptokrata környezete katasztrofális uralma nyomán elszegényedett országban fasiszta rendszer kerül uralomra, amelynek tragikus következményei lettek volna a világra nézve is.
Hankó Balázs: A kormány mindent megtesz azért, hogy a 13. havi nyugdíj rendelkezésre álljon