Franffurter Allgemeine
A magyarok történelmük során mindent egy lapra tettek fel, hogy a számukra legfontosabbat, a szabadságot megnyerjék. De most elveszíthetik azt, ami hasonlóan fontos nekik: tekintélyüket a világban, kezdi cikkét Georg Paul Hefty a vezető német konzervatív lapban, amelyből megtudhatjuk, hogy a magyar politikában a tiszteletet kivívó politikusok aránya az európai közösség mértékével mérve vészesen zsugorodik. A 2002-es parlamenti választások óta egyáltalán nem lehet Magyarországon olyan politikai osztályról beszélni, amely kétségen felül áll. A szerző ezután ismerteti a Medgyessy-történetet és azt, hogy az európai szokásoknak megfelelően Gyurcsány hazugságbeszéde után szégyenszemre nem mondott le – sőt, a szocialisták bizalmat szavaztak neki. Heftynek lesújtó véleménye van az ellenzékről is. Orbán Viktor „populista beszédeivel és tetteivel magát szárnyalja túl még azzal is, hogy kormányváltást vagy referendumot harangoz be…”. „Általában mindig Gyurcsány marad a győztes még rendőri brutalitás árán is, amely az arányosság parancsának fittyet hány.” A cikk azzal zárul, hogy 2013-ig Magyarország történelmében nem tapasztalt nagyságú összegeket utal át az EU Budapestnek. E pénzeket a kormány osztja szét, ami gyümölcsöző lesz a kormány embereinek. Ami azonban elképesztő, az az, hogy igen gazdag emberek nem rettennek vissza a politika azon kockázatától, hogy minden eszközzel ragaszkodjanak pozícióikhoz – kerül, amibe kerül, akár az ország tekintélye árán is.
The Guardian
A baloldali brit lapban „Hegyi Gyula, az Európai Parlament magyar szocialista tagja” aláírással megjelent cikkében nacionalista és szélsőjobbos veszélyt lát Európa keleti felében, ahogyan egymás után igyekeznek eltávolítani a szovjet emlékműveket.
Information Clearing House
A népszerű amerikai hírportálon a világ legismertebb értelmiségije, az amerikai Noam Chomsky nyelvészprofesszor és politikai aktivista azt a kérdést veti fel, hogy mit tenne az Egyesült Államok, ha Irán megszállná Mexikót és Kanadát? Mit tenne, ha ezen országokban amerikai diplomatákat tartóztatna le? Így talán jobban megérthető Irán viselkedése azzal az Egyesült Államokkal szemben, amely lerohanta az Iránnal szomszédos Irakot és Afganisztánt.
FT.com
A fenyegetés közös értékelését tartja az amerikai rakétavédelmi rendszer európai telepítéséről kezdődő tárgyalások alapkövének Szergej Lavrov orosz külügyminiszter. A brit üzleti lapnak adott nyilatkozatában azt mondta, hogy a NATO–Oroszország-tanács hó végi oslói ülésén sor is kerülhetne a megbeszélésekre, mindazonáltal leszögezte: Moszkva meg van győződve arról, hogy Európát és az Egyesült Államokat nem fenyegeti az a veszély, amelyre hivatkozva létre akarják hozni a rendszert.
Hankó Balázs: A kormány mindent megtesz azért, hogy a 13. havi nyugdíj rendelkezésre álljon