Pokorni Zoltán és a Fidesz fő vezetői között nem túl látványos, de azért kitapintható ellentétek alakultak ki az elmúlt egy évben. Ennek egyik jele volt, hogy Pokorninak budapesti törekvéseihez – nevezetesen a fővárosi elnöki tisztség vagy a főpolgármester-jelölti poszt megszerzése – nem sikerült kellő támogatót felsorakoztatnia. Rontotta a közte és Orbán Viktor pártelnök közti viszonyt az is, hogy a tavaszi választási kampányban Mikola István jelölése az újonnan kreált miniszterelnök-helyettesi posztra háttérbe szorította a párt alelnökeit, köztük Pokornit is. – Pokorni Zoltán ezek után hátrébb lépett egyet, én azt hiszem, kicsit meg is sértődött – fogalmazott a Magyar Nemzetnek az egyik vezető fideszes.
Később, a novemberi kongresszuson Orbán Viktor már „örökös főpolgármester-jelöltnek” nevezte Tarlós Istvánt, megnehezítve Pokorni 2010-es efféle ambícióit is. Pokorni Zoltán mindezekért inkább a fővárosi XII. kerületben szorgoskodott, ahol az ősszel polgármesterré választották. Azóta az országos politikában szinte alig lehetett találkozni a nevével.
Az elmúlt hetekben viszont visszatért: az Országos Választási Bizottság a tandíjat érintő fideszes népszavazási kérdését elutasító határozata után sajtótájékoztatón követelte Szigeti Péter elnök lemondását, majd felszólalt a Fidesz–KDNP Jövőnk című kongresszusán, tiltakozott a lipótmezei pszichiátria bezárása ellen. – Szerintem Zoli eddig sem tűnt el, csak a polgármesteri teendői, a költségvetés megalkotása elvette az idejét – felelte lapunknak a párt egyik alelnöke. Azt azért hozzátette: Pokorni ismét alelnök szeretne lenni, közeleg a kongresszus, ezért igyekszik előtérbe helyezni magát. – Létező politikus akar lenni – mondta egy másik forrásunk. Úgy tudjuk: a közelmúltban Orbán Viktor is arra inspirálta a párt második vonalát, hogy többet szerepeljen, ne mindig a szóvivővel találkozzon a közvélemény.
Ide kapcsolódik az az információnk is, miszerint a május 19-én kezdődő pártkongresszus után Szijjártó Péter szóvivőt háttérbe szorítaná a pártvezetés. – Ez már-már eldöntött tény – válaszolta megkeresésünkre a kommunikációs stáb egy tagja. – Nincs vele baj, nagyon szorgalmas, de lényegében csak ő szerepel. Így könnyen kiég, elhasználódik. Ez neki sem jó, meg a pártnak sem – fogalmazott egy másik forrásunk. De ez még a finomabb, nem is a lényeget érintő kritika. A korábbi és a jelenlegi pártkommunikátor-gárda egyes tagjai is úgy vélik: a Fidesz megnyilvánulásai sematikusak, üzenet nincs, csak „abcúg kormányozás”. – Nem jó ez. Ma már komoly politikai erőt profi kommunikációs szakemberek segítenek, kitalált üzenetláncolat visz A-ból B-be. Nem állunk jól a napi ügyek kommunikálásával sem. A Demcsák-sztori például már napok-hetek óta ment, amikor először léptünk rá érdemben – ismerte el a stáb egyik tagja. Más azt emelte ki, hogy a kormány katasztrofális kommunikációjának eredménye csak, hogy jól áll a Fidesz. – Be fognak dobni valakit, aki profi. Például Kálmán Olgát. Ő ügyes, jól néz ki a képernyőn, meggyőző, kompetens ember benyomását kelti. Erre fel kell készülni – fejtette ki a Fidesz egyik vezetője.
Úgy tudjuk, hogy a közelmúltban volt is egy találkozó Szijjártó Péter és Orbán Viktor között. Itt a szóvivő azt kérte a pártelnöktől, hogy szakkérdésekben ne mindig neki kelljen a pulpitusra állnia, hanem a párt szakpolitikusai, alelnökei jelenjenek meg sűrűbben.

Szent György Lovagrend: 700 éve a hit és hagyomány őrei