Megjelent a kisebb hajók között a John C. Stennis repülőgép-hordozó is, amely állítólag az utolsó pillanatban kapott parancsot. Kevin Quinn ellentengernagy szerint hajóik ezzel a hadgyakorlattal fogják bizonyítani a környező országoknak a regionális biztonság iránti elkötelezettségüket. A Stennis nemrégiben szerepelt az újságokban, ugyanis ezen a hajón mondott beszédet néhány napja Dick Cheney amerikai alelnök. Akkor azt jelentette ki, hogy az Egyesült Államok másokkal együtt szembeszáll Iránnal, ellenezve, hogy az nukleáris fegyverekhez jusson, és a régió ura legyen. Erre válaszul Mahmúd Ahmadinezsád iráni elnök súlyos következményeket helyezett kilátásba, ha az Egyesült Államok megtámadná hazáját.
Időközben Irán is megmozgatta katonáit, mégpedig az amerikaiakéhoz hasonló módon. A Teherántól délre, az öbölhöz közel eső Fársz tartományban hadijátékokat tartanak. A csapatok gyakorolják a szárazföldi taktikai elemeket, a helikopterek elleni küzdelmet, s különböző védekezési variációkat próbálnak ki. Elmondások szerint új, iráni fejlesztésű fegyvereket is kipróbálnak a Beitolmohaddasz 19 hadgyakorlat során. A gyakorlaton részt vett Mohammad Hosszein Dadrasz dandártábornok, az iráni szárazföldi erők főparancsnoka is, kijelentve, csapataik készek megvédeni az országot.
Irán nem állította le az urándúsítást, sőt megkétszerezte a centrifugák számát a natanzi nukleáris üzemben – írta jelentésében a Nemzetközi Atomenergia-ügynökség (NAÜ) az ENSZ Biztonsági Tanácsának felkérésére. A világszervezet hatvan napot adott Iránnak, hogy együttműködési szándékát bebizonyítva leállítsa urándúsítását, ez pedig tegnap járt le. Teherán előre közölte, hogy nukleáris programját mindenképp folytatja.
Nicolas Sarkozy francia elnök közölte, Irán vagy együttműködik a nemzetközi közösséggel, vagy szigorúbb szankciókra számíthat. Egyúttal hangsúlyozta, ha Irán bizonyítja együttműködési szándékát, a nemzetek közösségének készen kell állnia az Iránnak tett ígéretei teljesítésére, beleértve Teherán jogát a békés célú nukleáris energiaprogramra.

Mutatjuk, hogy milyen érettségi feladatokat kaptak a diákok történelemből