Tiszteletben tartja a tűzszünetet a Fatah al-Iszlám Észak-Libanonban, de nem hajlandó megadni magát a libanoni hadseregnek – közölte szerdán az iszlamista csoport szóvivője. A Nahr el-Bared palesztin menekülttábor körül kedd este szűnt meg a több napja tartó, közel 70 halálos áldozatot követelő tűzpárbaj az iszlamista fegyveresek és a hadsereg között. A Fatah al-Iszlám szóvivője elmondta, a civilek szabadok távozhatnak a táborból, a fegyveresek ebben nem akadályozzák meg őket. Szerda reggelre az ott élők közel fele, mintegy 16 ezer palesztin menekült el is hagyta a tábort – írta az MTI.
Abbász Zaki, a Palesztinai Felszabadítási Szervezet (PFSZ) képviselője újságíróknak elmondta, szervezete nem ellenzi, hogy a civilek távozása után a libanoni hadsereg behatoljon a menekülttáborba, és felszámolja a szélsőséges iszlamistákat. „Az ország a libanoniaké, s Libanon szuverén állam. Támogatjuk azokat a döntéseket, amelyeket Libanon saját érdekeit szem előtt tartva meghoz” – hangsúlyozta Zaki.
Az Arab Liga szerdán Kairóban kiadott közleményében „határozottan elítélte” a Fatah al-Iszlám által elkövetett „bűncselekményeket”, és terrorcsoportnak nevezte a fegyveres szervezetet. A közlemény továbbá felhívta a figyelmet arra, hogy a Fatah al-Iszlámnak semmi köze nincs a palesztin kérdéshez. A liga teljes támogatásáról biztosította a libanoni kormányt és a hadsereget a biztonság és stabilitás helyreállítása érdekében. Megköszönte az arab államoknak a Libanonnak nyújtott „anyagi és katonai” segítséget, ám arról egyik érintett sem beszélt, melyik arab állam küldött fegyvereket vagy katonákat Libanonba, s hogy történt-e egyáltalán ilyen. Bejrút egyúttal 280 millió dollár katonai segítséget kért az Egyesült Államoktól.

50 éve halt meg Mindszenty József, az utolsó magyar hercegprímás